Ana sayfa Banka Haber Moneygram Anlaşmalı Bankalar 2018

Moneygram Anlaşmalı Bankalar 2018

0
Moneygram Anlaşmalı Bankalar 2018
moneygram

Moneygram anlaşmalı bankalar hakkında güncel liste dahilinde hangi bankaların anlaşmalı olduğuna bakabilirsiniz. Bildiğiniz gibi moneygram, dünya çapında tanınmakla beraber her ülkeden para gönderme ve alma işlemlerini üstleniyor.

Moneygram Anlaşmalı Bankalar

Moneygram yurtdışındaki ve yurtiçindeki kuruluşlara para transferi alıp gönderme işlemine denilmektedir.  Moneygram sistemi ile yaklaşık olarak 200 ülkeye 334 bine yakın şube ile para transferi yapılmaktadır. Sistem yeteri kadar gelişmiştir. Bu transfer ekonomik şekilde yapılmakta ve yaklaşık olarak 10 dakika gibi kısa süre zarfında gerçekleştirilmektedir. Ayrıca transfer işlemi yapıldıktan sonra kullandığınız kişi bilgileri sisteme kaydedilmekte ve ileriki zamanlarda tekrar sisteme veri girmenize gerek kalmamaktadır buda size zamandan tasarruf etme imkanı sağlamaktadır.  Moneygram hizmeti ile öğrenciler, yurtdışında çalışan işçiler, turistler para alışverişi yapmaktadır.  Moneygram ile para gönderimi yapmak için öncelikle anlaşmalı bir acenteye giderek orada doldurulacak bir form ile işlemi gerçekleştirmek mümkündür.  Para alımı işlemini de yapabilmek için yine acenteye gidilerek oradaki formda gerekli bilgiler doldurularak para alım işlemi gerçekleştirilir. Moneygram para transferinin işlem ücreti moneygram kesintileriise yaklaşık gönderilen para cinsine ve miktarına göre farklılıklar göstermektedir. Örneğin 250 liralık bir para için işlem ücreti yaklaşık 30 liralık moneygram kesintisi yapılmaktadır. Türkiye’den Euro ve Türk lirası ile işlem yapmak mümkündür.  Bu sistem güvenilir olduğunu da kanıtlamıştır. Moneygram kullanan milyonlarca kullanıcı bulunmaktadır.  Ayrıca bu sistem ile para gönderen ve alan kullanıcılara karşı tarafın paraya ulaşıp çekmesi durumunda taraflardan diğerin bilgi verilmekte mesaj gönderilmektedir.

Ülkemizde Anlaşmalı Olan Moneygram Bankaları İse Şunlardır:

  • Kuveyt Türk
  • Denizbank
  • Bank Asya

Ülkemizde sadece bu bankaların moneygram anlaşmaları bulunmaktadır. Sizde para transferi yapabilmek için bu bankalardan herhangi bir şubesine giderek moneygram başvurusu yapmak durumundasınız. Başvuru işlemini yaparak formu doldurarak bir moneygram hesabı sahibi olabilirsiniz. Bu kart hesabı sayesinde para alışverişi yapabilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmek için bu hesaba sahip olmak zorundasınız.

Moneygram Komisyonu Kesintileri Ne Kadar?

Moneygram ülkemizdeki bankalar tarafından kullanıldığında müşterilerin ne kadar kesinti olacağını merak etmesine vesile olmakta. Yani ben bu kadar para çekeceğim veya bu kadar para göndereceğim ne kadar komisyon banka alacak işte detaylar burada. İlgili kesinti miktarlarına buradan bakarak öğrenebilirsiniz.

https://www.moneygram.com/wps/portal/moneygramonline/home/estimator?LC=tr-TR

Örnek vermek gerekiyorsa ; Türkiye’den Almanya’ya 10.000 dolar moneygram ile transfer etmek istiyorsunuz ve alıcı Almanya da tüm bankalardan bu parayı çekmek isterse bankanın alacağı komisyon 300 dolar olmaktadır. Buna göre karar vermenizde fayda vardır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin