Ana sayfa Banka Haber Memurlar En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir? (Memura Kredi)

Memurlar En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir? (Memura Kredi)

0
Memurlar En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir? (Memura Kredi)
memura kredi

Memur olup nakit paraya sıkışan bireyler, bankalardan en fazla ne kadar kredi çekebilir sorusunu merak edebilir. Zira memura kredi onayı olsa da, talep edilen kredi miktarına göre ret yeme olasılığının da olduğunu belirtelim. Genele bakıldığında kredi başvurularında sizlere sorulan soruların başında aylık net geliriniz geliyor. Bu tutarın kat sayısına bağlı olarak talep edilen kredi tutarı ile bankanın esas aldığı miktarlar kıyaslanıyor ve sizlere kredi ön onayının yanıtı geliyor. Mesaj ile gelecek olan yanıta bakarak zaten neden sonuç ilişkisine bakılabilir.

Memura Kredi Veren Bankalar

657’lilere kredi şeklinde aranabilen kredilerde, bankalar normal bireylere kıyasla bu bireylere daha esnek ve düşük faizler ile kredi imkanı sunabilir. Zira hem maaşlarının sabit olması hem de devlet kurumunda çalışmış olmaları bu kredi türünde pozitif ayrışma sunabilir. Bankalar kredi başvurularında genelde ön onaylı bir şekilde çalıştıkları için, ön onayı geçen bireylerin başvurularını anında olumlu sonuçlandırır. Kişilerin varsa banka hesaplarına (vadesiz hesapları) onaylanan kredileri aktarır ve kullanıcıların hizmetine sunar.

Memura kredi veren bankalar başta devlet bankaları olmakla beraber, özel bankalarda bulunuyor. Son aylarda büyük çıkış yakalayan icbc turkey bank dahil qnb finansbank kredisi, cepteteb banka kredisi uygun faizler ile kredi onayı verebilir. Hangi kredi daha uygun konusunda bankaları kıyaslayarak güzel bir faiz oranı yakalamak mümkün. Memurların daha kolay kredi alabileceğini yukarıda yazmıştık. Bu nedenle memurların ön onaysız dahi kredi alabileceğini belirtelim. Zira devletten alınan ve süreklilik arz eden maaşları gören bankalar, bu konuda önceliği devlet memurlarına vermektedir. Memurlar en fazla şu kadar kredi alabilir diye bir tabir bulunmamakla beraber yapılan kredi başvuru durumlarına göre sonuca bakılabilir.

Memur En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilir?

Burada dikkat edilmesi gereken ve BBDK’nın esas aldığı şartlar dahilinde kredi onayı alabilirler. Yani maaşınız 4000 TL ise bankadan aylık 3500 TL taksitle kredi alamazsınız. Bu nedenle maaşlarının sadece 3 te 2 si kadar hatta altına sarkabilecek şekilde kredi tutarı girilmesi önerilir. Ayrıca ilgili tutarlarda kredi çekip onaylanmasını düşünüyorsanız, vade süresini kesinlikle maksimum yapın ki onaylansın. Ancak bu kez de bankaya ödeyeceğiniz toplam kredi tutarı yükselecek yani bankaya fazladan para ödemek zorunda kalacaksınız.

Sadece maaş bilgisi olmamakla beraber üzerine kayıtlı mal ve araç varlığı da kredi tutarı miktarını artırabilir. Yani o 4000 TL taksitle kredi çekmeniz için evinizi de ipotek ettirme karşılığında varsa gelir belgesini ispat etmeniz karşılığında alabilirsiniz. Araştırmalarımıza göre memurların banka kredilerinde %50 ile %65 maaşına karşılık gelebilecek kredi tutarlarında onay aldığı görülüyor. Kısaca özetlemek gerekirse yıllık bazdaki gelirinin 3 ve 4 katına kadar bankalardan kredi alabilir. Bu dediğimiz ihtiyaç kredileri içindir. Konut kredisi için ise ilgili tutarlar değişken olabilir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin