Ana sayfa Banka Haber Memur Olanlara Düşük Faizli Kredi Verenler

Memur Olanlara Düşük Faizli Kredi Verenler

0
Memur Olanlara Düşük Faizli Kredi Verenler
memurlara faizsiz kredi

Devlet ve özel bankalardan memur olanlara normal faizden ziyade düşük faizli kredi veren bankaların olduğunu belirtelim. Memur olma durumlarına göre kredi türleri ve faiz oranları değişmektedir. En basit örnek vermek gerekirse polislere verilen düşük faizli polis kredileridir. Normal bireylere göre memur olanlara düşük faizli kredi verenler konusu araştırılmalıdır.

Memurlara faizsiz kredi

Bankaların sunduğu hizmetlerden çok kolay bir şekilde faydalanan ve bankaların da en çok ilgilendiği müşterilerine baktığımız zaman ilk sırada memurlar bulunmaktadır. Her ay düzenli olarak maaşları yatan memurlar için birbirinden avantajlı kredi paketleri sunuluyor olsa da, bireylerin ilk olarak maaşlarını aldıkları bankalara müracaat etmeleri daha doğru olacaktır. Çünkü bankalar, maaşlarını bünyesinde alan memurlar için faiz oranlarında çok daha uygun rakamlar sunmaktadır. .memurlara düşük faizli kredi veren bankaların geneline baktığımız zaman ise şu sıralamayı yapabiliriz.

  • Vakıfbank
  • İş Bankası
  • Denizbank
  • Garanti Bankası
  • Halk Bankası
  • Odeabank
  • Şekerbank

Memurlara düşük faizli kredi veren bankalar arasında faiz oranları incelendiği zaman en uygun koşulların Odeabank tarafından sunulduğu da görülmektedir. Odeabank, devlet memuru olan bireylere 60 ay vadeye kadar kredi sunarken, kredi faiz oranını da %0,99 olarak belşrlemiştir. Ayrıca, kişilerin talep etmesi üzerine kredi taksitleri üç ay ertelemeli olarak sunulmaktadır. Yani, kişiler kredileri  onaylanıp bu krediyi teslim aldıktan sonra bankalara bir sonraki ay değil, üç ay sonra ödemelerini yapabilmektedirler.

Odeabank tarafından memurlara sunulan krediler, aynı zamanda miktar bakımından da uygundur. Odeabank, kredi almak için başvuru yapan memurlara, belgeledikleri gelirin tam 200 katına kadar kredi desteği sağlayabilmektedir. Tabiki bankanın sunmuş olduğu bu avantajlardan her memur eşit bir şekilde faydalanamayacaktır. Kişilerin kredi notları, onaylanabilecek kredi miktarının belirlenmesinde son derece etkilidir.

Kredi kampanyaları konusunda bankalar her ay düzenli olarak bir kredi kampanyası düzenlemekte. Hali ile sizlerde haftalık bazda memurlar için hazırlanan kredilere bakarak ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Burada sizlere A bankası veya B bankası diyebiliriz. Ancak kredi çekerken asıl amacınız düşük faizli kredi olmasına dikkat ediniz. Zira kredi faizlerinde bir rakam bile cebinizden fazladan para çıkmasına neden olacaktır. Bu nedenle kredi başvurularında hemen herkesin talep ettiği düşük faiz olmasıdır.

Memurlara Kosgeb Kredisi

İş kurmak istiyorsanız ve gerekli olan bütçeyi bulamıyorsanız bu konuda devlet tarafından hazırlanan kosgeb girişimci kredileri sizlere fazlası ile yardımcı olacaktır. Kosgeb kredisine başvurarak sıfır faizli kredi almanın yanı sıra, ilk yıl geri ödemesiz 2. ve 3. yıllarda ise her 3 ayda bir olmak üzere alınan krediyi geri ödeyebilirsiniz. Burada asıl amacın faizsiz kredi olması durumudur.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin