Ana sayfa Banka Haber Masrafsız Kredi Veren Bankalar 2017

Masrafsız Kredi Veren Bankalar 2017

0
Masrafsız Kredi Veren Bankalar 2017
kkb

Kredi masrafsız veya kredi masrafı az olan bankalar 2017 yılında da müşterilerin ilgi alanına girmekte. Bu nedenle masrafsız kredi veren bankalar konusu fazlası ile merak edilmektedir. Burada masrafsız adlandırılması dosya masrafsız veya kredi işletim ücretinin az alınması örnek gösterilebilir. Bu nedenle kredi masrafları, çekilen kredi türlerine göre değişkenlik gösterebilir. Kredi masrafları arasında hayat sigortası, nazar sigortası, kredi dosya masrafı ve ekspertiz ücretleri bunlar arasında en önemlileridir.

Kredi Masrafı En Az Olan Bankalar

Bankaların sunmuş oldukları krediler hesaplanırken, yalnızca faiz oranları değil, belirli kredi masrafları da toplam borcun üzerine eklenmektedir. Bundan dolayı, yeni bir kredi almak isteyen bireylerin yalnızca faiz oranlarına değil bankanın kredi sunduğu için talep ettiği kredi masraflarını da araştırması gerekmektedir. Kredi masrafı düşük bankaların sayısı bu taleplerden dolayı günden güne artmaktadır. Bu bankalar ise şu şekildedir.

  • TC Ziraat Bankası
  • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • QNB Finansbank
  • ICBC Tekstil Bank
  • Garanti Bankası
  • Denizbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Şeker Finans
  • Halkbank

Eğer kişilerin aradıkları hem düşük faiz hem de kredi masrafının az olması ise, öncelikli olarak bu bankalara başvurmaları gerekmektedir. Genellikle kredi masrafı düşük bankalar yüksek faiz oranı sunuyor olarak yanlış bir algı bulunsa da, dönem dönem açılan kampanyalar ile birlikte hem dosya masrafları alınmamakta ya da çok düşük seviyelerde alınmakta hem de faiz oranları bakımından büyük avantaj sağlanmaktadır.

Masrafsız kredi veren bankalar hangileridir?

Bankalar her ne kadar eşit hizmet sunuyor gibi görünse de, kredi sicili iyi olan ve sürekli olarak çalıştıkları müşterileri için çoğu zaman dosya masrafı talep etmemektedir. Bundan dolayı sizlerin yapması gereken tüm ödemeleri vaktinde ve eksiksiz yapmasıdır. Bu sayede kredi notunuz her zaman için yüksek olurken, kredi siciliniz de bu ödemeler ile çok daha iyi konuma gelecektir.

Genele bakıldığında bankalar kredi faizlerini düşürebilir. Yani sanal ortamlarda gördüğünüz faiz oranları ile şube içindeki faiz oranları arasında fark yaşanabilir. Bu nedenle ön başvurular sadece internet üzerinde yapılması daha mantıklı çözümdür. Özellikle ev almak isteyenlere dosya masrafsız kredi verenler konusunda da sizlere fazlası ile yardımcı olacaktır. Çoğu bankalar ekspertiz ücretlerini en aza indirse de dask ve hayat sigortası kesintileri sizlere zora sokabilir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin