Ana sayfa Evde Bakım Parası Mart 2018 Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

Mart 2018 Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

0
Mart 2018 Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?
evde bakım maaşı mart 2018

Mart 2018 evde bakım parası bir önceki aya göre yine aynı tutarda yatırılacak olup, bakıcılar 2018 mart ayı evde bakım parasının ne zaman yatırılacağını merak edebilirler. Bizde araştırmalarımız sonucu, bu ayın bakım maaşlarının hangi tarihler arasında yatırılacağını vereceğiz.

Mart 2018 Evde Bakım Parası Ne Kadar?

Bildiğiniz gibi evde bakım parasına resmi zam gelmiş ve ilgili tutar 1027 TL üzeri olmuştu. Zamlı evde bakım parası tutarı 2018 yılı için 1085,5 TL olarak belirlendi. Yine her zaman olduğu gibi maaşların ziraat bankası hesaplarında yatacağını belirtelim. Evde bakım parası alanlar, maaşlarını bu bankadan alsalar da, maaşların düzensiz yatmasından şikayetçi. Nedeni de her ay sabit bir tarihin olmaması ve bekleme sürelerinin değişmesine bağlı olarak ödeme tarihleri için rahatsız olduklarını belirtmeleridir.

Engelli vatandaşların hayata tutunmalarında önemli rol alan bakıcılar, kendilerine tanınan hakların daha da artırılmasını talep etmekte. Ancak maaşları da, asgari ücrete göre oldukça düşük. Her ne kadar bakanlıklar devrede olduğunu dile getirseler de, bu yıl için bir düzenlemenin getirilme ihtimali oldukça düşük!

Mart 2018 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Ödenecek?

Bildiğiniz gibi bakıcı maaşları ayın 9’unda başlıyor önceki aylara bakıldığında ve tam net olmamakla beraber ayın 20 sine kadar tüm illerin bakım parası yatıyor. Mart 2018 için ise ödeme tarihleri biraz gecikmeli olarak yatabileceğini belirtelim. Bakanlık ilgili tutarları mart 2018 için ilk haftasında il müdürlüklerine gönderirken, gerekli olan kontrol aşamalarının hızlanmaması nedeni ile 12 mart 2018 de başlaması planlanıyor!

Sonuç olarak bakıldığında bakıcıların bu maaşları, merakla beklediklerini belirtelim. Her ne kadar maaş tutarı az görünse de, onlar adına oldukça önemlidir. Ayrıca düzensiz yatması onlar adına oldukça üzücü bir durum olmakta. Bu nedenle 2018 mart ayı evde bakım parası ödeme tarihleri 12 ile 23 mart 2018 arasında tamamlanması bekleniyor. İlgili tarihlerde maaşların tüm il geneli yatması söz konusu. Ocak 2018 de yaşanan aşırı gecikmenin, bu ay yaşanmayacağını belirtelim.

Mart 2018 evde bakım parası miktarı : 1085,50 TL

2018 Evde bakım maaşı kişi başı düşen miktar (Muhtaçlık Sınırı): 967,27 TL

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin