Ana sayfa Vadeli Mevduat Maksimum Vadeli Hesap Nedir?

Maksimum Vadeli Hesap Nedir?

0
Maksimum Vadeli Hesap Nedir?

İş Bankasının sunduğu maksimum vadeli hesap, kullanıcısına değişik birçok avantajlar sunan bir bankacılık işlemidir. Hem paranıza durduğu yerde değer kazanma olanağı yaratır hem hesabınızda para olmadığı durumlarda, tüm otomatik ödemelerinizi gerçekleştirir.

Son yıllarda tüm bankaların müşterisine sunduğu değişik avantajlar mevcuttur. Özellikle en sık kullanılan bankalar arasında yer alan İş Bankası, bankacılık işlemlerini daha karlı ve kolay hale getirmek için Maksimum vadeli hesap hizmetini müşterisine kazandırmıştır.

Maksimum vadeli hesabın en dikkat çekici özelliği, iş günlerinde müşterisinin belirleyeceği bir miktar parayı, vadeli hesaba aktarması ve kendiliğinden faiz uygulanmasıdır. Bu sayede bankada duran para üzerinden, belli oranda kar etme olanağınız bulunur. Siz kullanmasanız da paranız durduğu yerde değerlenir.

Maksimum vadeli hesabın diğer ayrıcalığı ise hesabında para bulunmayan müşterilerin otomatik ödeme talimatı verilen faturaları, son ödeme tarihinde banka tarafından ödenir. Elektrik, su, cep telefonu faturası ve doğal gaz gibi faturalarınız, hesabınızda para bulunmasa dahi ödenecektir. SOS yani sınırsız otomatik servis hesabınız varsa, maksimum vadeli hesap açtırma imkânınız mevcuttur. SOS hesabını daha önceden kullanmayan kişilerin, en yakın banka şubesine uğraması ve SOS hesabı açtırması önerilir.

Maksimum vadeli hesabın diğer ayrıcalığı, bir talimat ile açılabilmesi, gerektiğinde para çekilebilmesi ve kenarda bekletilen para için durduğu yerde kazanma olanağı yaratmasıdır. Kısaca düzenli olarak birikim yapmak isteyen kişiler, Maksimum Vadeli Hesap talimatı vererek, eline geçen paranın bir kısmını bekletebilir. Bu bekletme esnasında ise paranıza gecelik faiz uygulanarak, ayırdığınız paranın belli bir kar elde etmesi sağlanır.

Maksimum vadeli hesap alt limiti; 500 TL, üst limiti ise 50 000 TL olarak kararlaştırılmıştır. Hesabındaki paranın 500 TL altında olanların, gecelik faiz uygulamasından faydalanma olanağı bulunmaz. Bu limitin üzerine çıkmak mümkündür. Maksimum vadeli hesap talimatı verildikten sonra, her gün saat 15;30 gibi asgari tutarın üzerinde kalan kısım vadeli hesaba aktarılır ve gecelik faiz uygulanır. Belirlenen paranın üstünde kalan kısmın vadeli hesaba aktarılması işlemi, süpürme olarak tanımlanır. Burada amaç paranızın siz kullanana kadar değer kazanmasıdır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin