Ana sayfa Banka Haber Mail Order İade Nasıl Yapılır? (Mail Order Formu)

Mail Order İade Nasıl Yapılır? (Mail Order Formu)

0
Mail Order İade Nasıl Yapılır? (Mail Order Formu)
mail order

Mail order formu örneği ile ödemelerin nasıl yapıldığını ve iadelerin ne şekilde olduğunu öğrenmek isteyenler burayı inceleyebilir. Mail order ödeme sistemi sayesinde kredi kartı bilgilerinizi evraklı bir şekilde karşı tarafa gönderilmesi işlemidir. Ödeme yapacak şahıs öncelikle kart bilgilerini mail order formunu doldurarak yapması gerekiyor.

Mail Order Formu İndir

Bildiğiniz gibi çoğu online alışveriş sitelerinde kredi kartı ödeme metodu kullanılmaktadır. Çoğu alışveriş sitelerinde kullanılan bu yöntem ile hem tüketiciler rahat ediyor hem de firmalar hızlıca ödeme aldıkları için bu yöntem daha fazla tercih edilmektedir. Mail order ödeme sistemi genelde sizlere bir evrak gönderilir ve evrak üzerindeki bilgiler doldurulması sonucunda fakslanır veya elden teslim edilir. Aslına bakılırsa mail order formu çok ta güvenilir olmamakla beraber kart bilgilerinin kayıt altına alınması ve evrak üzerinde gönderilmesi sakıncalı olabilir. Her ne kadar kart harcamalarında harcama esnasında gönderilen sms kodları güvenliği sağlamakta. Ancak şifresiz kart harcamalarının da olması nedeni ile yani 3D kullanılmadan yapılan kredi kartı harcamalarının olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar kredi kartına harcanan tutarlar iade olsa da zaman kaybı olduğu için bu gibi ödeme metotlarından yararlanmamakta fayda olacaktır.

Mail order formu ile telefondan da ödeme yapılabilir zira karşı alışveriş firması sizleri arayarak, kredi kartı bilgilerini talep eder ön ve arka yüzünde bulunan bilgileri alarak gelen mesaj onay kodunu da almak isteyebilir. Ancak dediğimiz gibi mail order ödemelerinde sürekli sıkıntı ile karşılaşmak mümkün. Mail order demek kart bilgilerinin karşı tarafa verilerek yapılan alışverişlere deniliyor.

Mail Order İptal Ettirme

Mail order ödemelerinde zaman kavramı önemlidir. Zira zaman ne kadar kısa ise çekilen parayı geri alma imkanı o kadar yüksek. Yukarıda bahsedilen güvenlik adımlarından dolayı yapılan mail order harcamalarını iptal ettirmek isteyenler öncelikle kartın bağlı bulunduğu bankayı aramalıdır. Banka müşteri hizmetlerine bağlanarak konu hakkında bilgi talep edilmelidir. Zaten kredi kartından yapılan harcamalar genelde provizyona düşer ve sonrasında +2 gün sonra işleme alınıyor. Bloke bırakarak mail order ödemelerini iptal edebilirsiniz haklı gerekçeler sonucuna bağlı olarak.

Mail order ne yazık ki, güvenilir değildir bu nedenle kredi kartı bilgilerinizi bu gibi sanal ortamlarda paylaşmamak hatta güvenmediğiniz sitelerden alışveriş yapmamaya özen göstermelisiniz. Mail order formu örneği burada.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin