Ana sayfa Banka Haber Maaşa Göre Kredi Hesaplama (NE KADAR KREDİ ÇEKEBİLİRİM)

Maaşa Göre Kredi Hesaplama (NE KADAR KREDİ ÇEKEBİLİRİM)

0
Maaşa Göre Kredi Hesaplama (NE KADAR KREDİ ÇEKEBİLİRİM)
maaşa göre kredi

Belirli tutarda maaşınız var ve bankalardan ne kadar kredi çekebilirim, sorusuna yanıt arayanlar maaşa göre kredi hesaplama konusu ile bilgi sahibi olabilir. Maaş söz konusu olduğunda bankalardan kredi almak sanıldığı kadar zor değil, aksine çok kolay ! Bireyler ise aldığı maaş miktarının kaç katına kadar bankalardan kredi çekebileceği merak edebilir.

Maaşıma Göre Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Bankalardan kredi başvurusu yaparken, bankaların hemen hepsi şahsın TC numarasından yola çıkarak kredi notuna bakarak sonucu yansıtır. Bununla beraber şahsın maaşına göre de kredi limiti belirlenir. Çoğu bankada işlemler bu şekilde ilerliyor. Hali ile şahıslar 1 dk da kredi çekebileceği gibi bu sayede ihtiyaçlarını nakit para ile hızlıca giderebilir. Bankalar müşterilere kredi sunarken vade sayısına göre faiz oranlarını değiştirilebilir. Genele bakıldığında vade süresi ne kadar fazla olursa faiz oranı daha düşük olmaktadır. İhtiyaç kredilerinde (tüketici kredisi) faiz oranları en fazla 48 ay olup, konut kredilerinde faiz oranları 120 ay yani 10 yıl ile sınırlandırılmıştır. Maaşınızın durumuna göre vade süreleri belirli iken alınacak olan kredi miktarı değişken oluyor. Acaba maaşıma göre ne kadar kredi alabilirim?

Bankalar her miktara yani bütçeye göre kredi teklifi sunar. Maaşınız ister düşük isterseniz de fazla olsun ona göre belirlenen miktarlarda kredi başvurusu yapılabilir. Taksitleri rahat bir şekilde ödemek isteyen bireylerin maaş durumu baz alınır. Şunu küçük bir örnek ile açıklayabiliriz ; maaşınız 3000 TL ise kalkıp 2500 TL lik taksit ile kredi alamazsınız vade süresi yükseltilmeli ve en fazla ödenen tutar 1700 TL civarı olacaktır. Zira bankalar ödeme güçlüğü çektirmemek için müşterilerine taksit ile maaş arasındaki farka dikkat ederek onayı vermektedir.

Maaşa Göre Kredi Hesaplama

Maaşınızın 3’te 2’inden fazla olmamak şartı aranıyor yani maaşınız 3000 TL ise 2000 TL üstü taksitler ile kredi alamazsınız. Genelde bankalar 2000 TL altına kredi onayı veriyor. (maaşınız 3k ise örnek verilmiştir orana bakalım 3/2) Bunu şu şekilde de hesaplamak mümkün. Zira bankalar artık 3 dakikada kredi sonucu verebiliyor. Maaş ve kişisel bilgileriniz dahilinde başvuru yaparak kolayca kredi onayı alıp almayacağınızı öğrenmek mümkün!

Bu nedenle maaşa göre kredi hesaplama konusunda tavsiyemiz ödeyebileceğiniz kredi miktarına ve vade süresini baz alarak başvuru yapmanızdır. Bir çok kişi üst limitten kredi başvurusu yapmakta ancak bunun sonucunu acaba nasıl öderim cevabını düşünmeden başvuru yapmakta. Bankalar kredi konusunda kendilerini düşündükleri için genel başvuruları hızlıca kabul ettiğini söyleyebiliriz. Sizde kredi başvurusu yapmayı deneyebilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin