Ana sayfa İhtiyaç Kredileri Maaş Bordrosu Olmayana Kredi Veren Bankalar

Maaş Bordrosu Olmayana Kredi Veren Bankalar

0
Maaş Bordrosu Olmayana Kredi Veren Bankalar

Hayatta bir şekilde ihtiyaçlarımız için gelir elde ederiz. Fakat bazen hayatta, karşılayamayacağımız en azından yardım alarak üstesinden geleceğimizi düşündüğümüz durumlar olur. Bu durumlarda maddi yardım almak amaçlı olarak bankaya başvururuz. Kredi talebinde bulunuruz. Bankalar krediyi öyle hemen vermezler.

Kişinin eğitim durumundan gelirine kadar çoğu şeyini inceler ve krediyi bu şekilde uygun görürse verir. Aynı zamanda bazı kriterleri kredi vermek için olumsuz bulan bir banka diğerinden farklı olarak değişiklik gösterir. Her banka aynı şekilde müşterisine yaklaşmaz. Yani olumsuz bir durum karşısında diğer bankalara danışarak kredi çekebilme olanakları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Burada genelde küçük bankalar çok ayrıntıcıdır. Büyük bankalar müşterilerine daha kolay kredi verirken, küçük bankalar bu konuda seçicidir ler. Kredi imkanlarından yararlanmak isterseniz önceliğiniz büyük bankalar olmalı.

Kredi çekmek istiyorsunuz fakat bazı tereddütlü durumların içindesiniz. Maaş almıyorsunuz, çalışmıyorsunuz, sağlık sigortanız yok ya da bunun gibi kredi başvurusuna çelişki doğurabilecek durumlarla karşı karşıya mısınız? İşte size tam da burada endişeye kapılmayın diyebiliriz. Çünkü kredi çekmek için bankalar öncelik olarak sizin aylık gelirinize bakacaklardır. Krediyi eksiksiz ve günü gününe ödeyebilecek misiniz, bunu ölçerler. Bu da sizin için çalışmıyorsunuz ama gelirleriniz varsa çok kolay bir işlem olacaktır. Yani geliriniz yüksekse ya da kira gelirleriniz gibi ek gelirleriniz kredi borcunuzu kapatmaya yetecekse, kredi başvurunuzun onaylanması büyük olasılık olarak olumlu gerçekleşecektir.

Genellikle geliri olmayana kredi verilmez geliri yok demek aynı zamanda sigortanızın da olmaması demektir yani kredi almanız zor gibi ancak belli kriterleri sağlamanız halinde kredi kullanmanız mümkündür.

Kredi başvuru için endişelendiğiniz tüm durumları, birlikte çalıştığınız bankalar varsa onlar yardımıyla konuşabilirsiniz. Ya da düşündüğünüz bir başka bankaya da kredi işlemleriniz için danışabilirsiniz. Böylece gelirinize bağlı olarak kredi çekebilirsiniz, çektiğiniz krediyi de düzenli olarak ödemeye özen gösterin. Aksi halde hukuki takip sürecinde adınız kara listeye eklenebilir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin