Ana sayfa Banka Haber Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Alabilir Miyim?

Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Alabilir Miyim?

0
Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Alabilir Miyim?
gelir belgesiz kredi

Bankalar kredi başvurularında kişilerin veya şirketlerin gelir durumuna göre kredi onayı vermektedir. Ancak bazı bankalar, Maaş bordrosu olmadan da kredi onayı verebilecekleri ve hatta bu kredinin faiz oranlarını çok uygun tutulabileceklerini de belirtmişlerdir. Ancak her kredi başvurusunda olduğu gibi asıl önemli olan şahısların, alacakları kredi için ödeyecekleri faiz oranının en düşük olmasını bulmalarıdır.

Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Veren Bankalar

Bir iş yerinde ücretli olarak çalışanlar ve devlet memurları bankalardan kolaylıkla tüketici ve ihtiyaç kredisi kullanabilmektedirler. Bunun için çalışılan iş yerinden alınacak maaş bordrosunu bankaya sunmak yeterli olmaktadır. Ancak bankalar maaş bordrosu olmadan da kredi verebilmektedirler.

Emekliler, esnaf ve sanatkârlar, Bağ-Kurlular, çiftçiler, kira kazancı olanlar, şahıs firması sahipleri, bir şirkette ortaklığı bulunanlar ile doktor, avukat, muhasebeci gibi serbest meslek sahipleri de bankalardan kredi kullanabilmektedirler. Ayrıca gelirini beyan edemeyen ancak gayrimenkulü olan kişiler de kredi başvurusunda bulunabilirler.

Maaş bordrosu olmaksızın kredi başvurusunda bulunabilmek için kredi notunuzun ne durumda olduğu önemlidir. Kredi notu ve üzerinize kayıtlı bir gayrimenkul, kolaylıkla kredi almanızı sağlayacaktır.

Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar

Akbank 20.000 liraya kadar maaş bordrosu olmaksızın kredi vermektedir. ATM ve banka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. İş Bankası da maaş bordrosu olmadan şubeler aracılığıyla yapılan kredi başvurularını hızla bir şekilde yanıtlamaktadır.

ING Bank’ın sunduğu % 1,99 faiz oranına sahip 3000 liralık mini krediye ING Bank şubelerinden ve telefon bankacılığından başvurulabilir. Çiftçiler çiftçi belgesiyle, esnaf ve sanatkârlar ise vergi levhalarını sunarak başvuruda bulunabilirler.

Denizbank, 55.000 liraya kadar kefilsiz ve evraksız anında kredi imkânı sunmaktadır. 36 ay vadeli bu kredi için Denizbank şubelerine kimliğinizle başvurabilir, anında sonuçlanan başvurunuzla kredinizi kullanabilirsiniz.

Bankalar maaş bordrosu olmaksızın kredi verebilmek için kefil de isteyebilirler. Gelirini beyan edemeyenlerden istenecek kefilin devlet memuru, emekli ya da esnaf olması kredi başvurusunda kolaylık sağlayacaktır. Yukarıdaki bankalara ek olarak aktifbank, qnb finansbank gibi önemli kuruluşlar da sizlere çok uygun faiz oranları ile kredi tahsisi sunabilir. Altını çizerek belirtmek isteriz ki, kredi başvurularında asıl önemli olan faiz oranları ve vade seçenekleridir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin