Ana sayfa Banka Haber KYK Kredi ne Zaman Yatacak?

KYK Kredi ne Zaman Yatacak?

0
KYK Kredi ne Zaman Yatacak?

Üniversite eğitimini sürdüren, yeni başlayan ya da yüksek lisans yapmakta olan kişilerin ekonomik açıdan biraz daha rahat koşullarda olabilmeleri için devlet tarafından bazı burs ve kredi yardımları yapılmaktadır. Genellikle KYK bursu olarak bilinen bu destekler, her ay almaya hak kazanan kişilere ayın belirli günlerinde düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Ziraat Bankası aracılığı ile yapılmakta olan bu ödemeler ise, belirli kurallara göre farklı günlerde yapılmaktadır. KYK kredisi ne zaman yatacak gibi sorulara yanıt bulmak isteyen kişilere, ne zaman burs ya da kredilerini alacakları konusunda, doğrudan TC kimlik numaralarını baz almaları gerektiğinden söz edebiliriz. Çünkü, Ziraat Bankası aracılığı ile yapılacak olan burs ve kredi ödemeleri, sizlerin TC kimlik numarasının son hanesi baz alınarak yatırılmaktadır.

KYK kredisi ne zaman yatacak konusuna daha net bir şekilde yanıt verebilmek için, şu önemli bilgileri aktarabiliriz.

  • KYK burs ve kredi ödemeleri kişilerin 11 haneli vatandaşlık numaralarının son hanesine göre her ayın farklı günlerinde yapılmaktadır.
  • TC kimlik numarası 0 ile biten kişiler ödemelerini her ayın 6’sında alacaktır.
  • TC kimlik numarasının sonu 2 olan kişiler her ayın 7’sinde ödemelerini alacaktır.
  • TC kimlik numarasının sonu 4 olan kişiler her ayuın 8’inde ödemelerini alacaktır.
  • TC kimlik numarasının sonu 6 olan kişiler her ayın 9’ında ödemelerini alacaktır.
  • Son olarak TC kimlik numarasının sonu 8 olan kişiler, her ayın 10’unda ödemelerini alacaktır.

Görüldüğü üzere, KYK kredisi ne zaman yatacak sorusunun cevabı son derece basittir. Bu şekilde işlem yapacak olan kişilerin, ilgili tarihe girilmesi ile birlikte hesaplarında paralarını görüntüleyebilirler. Saatler gece 00:00’ı geçtiğinde ortalama olarak 5 dakika içerisinde ilgili günde paraları kişilerin banka hesaplarına yatırılmış olacaktır. Bununla birlikte, KYK ödemelerinizi alabildiğiniz Ziraat Genç Kart’a farklı özellikler de tanımlanmış olacaktır. O da kartınızda bulunan kredi kartı ve eksi bakiye özelliğidir. Kişilerin bankacılık geçmişleri göz önünde bulundurularak kredi kartı özelliği aktif hale getiriliyor olsa da, eksi bakiye özelliği tüm kredi ya da burs alan öğrencilere aksi belirtilmediği durumlarda tanımlı bir şekilde sunulmaktadır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin