Kapalı

Kuveyt Türk Seyyah Kart Nedir?

Bankaların bankomat kartı adını verdiğimiz ve vadesiz hesaplara tanınan ek limitler eklenen kartlarını hepimiz biliyoruz. Bu kartlar ile bakiye bitiminde bankanızın size sağladığı ek limiti de kullanabilir ve kullandığınız gün kadarıyla faiz ödersiniz. Üstelik bu kartlarda, bakiyeniz bitse bile ek limiti kullanarak nakit çekimi yapabilir, fatura, vergi ödemeleri gerçekleştirebilir, otomatik ödeme talimatları verip, EFT ve havale işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bankalar bu kartları, meslek grupları için de ayırmış olup, çiftçilere, esnaflara, KOBİ’lere ithalat ve ihracat firmalara özel vadeli hesap hizmetleri vermektedir. İşte bu kartlardan biri de Kuveyt Türk‘ün bir hizmeti de Seyyah Karttır.

Seyyah kartın kullanım alanı sadece Hac ve Umre ziyaretinde bulunacak kişiler için hizmet vermektedir. Bu karta sahip hacılar ve umreciler, Suudi Arabistan’da herhangi bir ATM’den kart limitinizin %50’si tutarında nakit çekebilmektedir. Nakit çekimlerinizden enflasyon farkı ve işlem ücreti alınmamaktadır. Yine bu kartlar ile yapılan alışverişlere 9 taksit imkânı vermektedir.

Seyyah Kart ile Türkiye’de ki Kuveyt Türk ATM’lerinden ve Suudi Arabistan’da ki banka ayırt etmeksizin her hangi bir ATM’den nakit para çekimi yapılabilir.  ve Karta sahip olmak için Kuveyt Türk Banka şubelerine veya Kuveyt Türk internet bankacılığından başvurulabilmektedir. Karta sahip olmak için her hangi bir ücret ödenmeyip, Kuveyt Türk’ün ücretsiz hizmetlerinden biridir.

Seyyah Kartın, diğer klasik bankaların vadesiz hesaplarına bağlı hesaplardan farkı, bakiye dışında ek limit sağlanmamasıdır. Yani kartına ek limit denilen para olmayıp, sadece kendi bakiyeniz ile sınırlıdır. Yine bu kart sadece Hac ve Umre vazifeleri sırasında kullanıldığı için de EFT, Havale işlemleri yapılamamaktadır.

Yine Seyyah Kart ile Kuveyt Türk’ün anlaşmalı olduğu yaklaşıp 100 tane Hac ve Umre organizasyon şirketi ile anlaşması olup, bu şirketlerin tüm harcamalarında ve hizmetlerinde kullanılabilmektedir. Ayrıca anlaşmalı olan bu Hac ve Umre organizasyon şirketlerinde 5 taksit imkanından da yararlanılabilmektedir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top