Kapalı

Kuveyt Türk Sale Plus Kart Nedir?

Sale Plus, bir yatırım bankası olan Kuveyt Türk tarafından hizmete sunulan, indirimli alışveriş merkezlerinde taksitli alışveriş imkânı ve hediye puanlar kazandıran, hesap özeti borcunda asgari ödemeyi kabul etmeyip hesap özet borcunun tamamının ödenmesi gereken yeni nesil kredi kartıdır.

Kuveyt Türk tarafından Yeni Nesil kredi kartı sloganı ile hizmete sunulan Sale Kredi kart anlaşmalı alışveriş merkezlerinde yapılan harcamaları taksitlendiren ve anlaşmalı iş yerlerinin Sale Plus Kart için uyguladığı indirimli fırsatlar sunmaktadır. Yapılan alışveriş sonrası Sale Kartta taksit altın puan kazanma şansı bulunmaktadır. Sale Plus Kartın en dikkat çeken yanı ise yapılan alışverişlerde taksit sayısını kart sahibinin belirlemesidir. Ancak her taksit sayısında ayrı bir vade farkı ödeme zorunluluğu bulunmaktadır.

Yine Sale Plus Kart ile yapılacak taksitli alışverişlerden %1, peşin alışverişlerden ise %0,1 oranında Altın Puan kazanılmaktadır.  Biriken Altın Hesap tutarı 10 TL’yi geçtiği zaman bu paralar Kuveyt Türk Altın Cari hesaba aktarılmaktadır. Biriken Altın hesabında ki paraları ister nakit isterseniz gram altın olarak Kuveyt Türk şubelerinden alınmaktadır. Sale Kart ile nakit ihtiyaçlarınız karşılamak için de kullanılmaktadır. Nakit çekim de ki şart ise kart limitinin %10’nu kadar ve maksimum 500 TL nakit çekimi yapılabilmektedir.

Sale Kart ile yapılacak nakit çekim de 1.25 TL nakit çekim işlem ücreti, alınmaktadır. Kullanılan nakit çekim tutarı, ilk dönem borç ödeme tarihinde yatırıldığı zaman herhangi bir faiz ve kullanma bedeli ödenmemektedir. Ancak son ödeme tarihinde kullanılan nakit tutarın hepsi ödenmediği zaman gecikme cezası uygulanmaktadır. Sale Plus Karttan kullanım bedeli ödemeden nakit para çekimi yapabilmek için ödenmemiş ekstre borcunun olmaması gerekmektedir.

Kuveyt Türk’ün Sale Plus Kart kullanıcıları için diğer bir hizmeti ise Asistans hizmetleridir. Yol yardımı adı altında çekme, kurtarma, yol kenarında onarım, lastik değişimi, yakıt tedarik hizmetleri verilmektedir. Yine Asistans hizmet paket içeriğinde Acil ilaç gönderim, elektrik-su tesisat hizmeti, istenilen yere ambulans gönderme hizmeti, çilingir hizmeti, psikolojik danışma gibi daha birçok alanda hizmet vermektedir.

Sale Plus kart başvurusu yapmak için Kuveyt Türk şubeleri ve internet bankacılığı kullanabilirsiniz. Son olarak da Kuveyt Türk’ün anlaşmalı olduğu alışveriş merkezlerinin isimlerini kuveytturk.com adresinden öğrenebilirsiniz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top