Kapalı

Kuveyt Türk Konut Kredi Borcu Yapılandırma

kuveyt yapılandırma

Kredi yapılandırma işlemlerini yapan bankalardan biri de Kuveyt Türk olup, banka konut kredi borcu yapılandırma konusunda çok yardımcı olmaktadır. Yapılandırma yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli detay, kredi faiz oranlarıdır. Zira yeni yapılandırma işleminde bir önceki kredi faiz oranından daha düşük olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde yeni faiz oranı, eskisinden daha yüksek olacağı için cebinizden daha fazla para çıkacak hali ile kar elde edeyim derken daha fazla zarar edebilirsiniz.

Konut Kredi Borcu Yapılandırma

Kredi borcu yapılandırma kararınızı vermiş iseniz yapacağınız ilk şey, bankanın şubesine gitmek. Zira ev kredileri bildiğiniz gibi bundan 6 ay öncesine kadar %1’in üzerinde faiz oranları oluşmuş daha sonra geçen aylarda %1’in altına kadar düşmüştür. Bu yüzden bireyler çektikleri kredi miktarının fazla üzerine binmemesi adına hemen yapılandırmak isteyebilir. Şube içinde öncelikle bilgi talep ediniz ve sonrasında ortaya çıkacak masraflar ve kredi faiz oranlarını yeniden bakınız. Burada da dikkat edeceğiniz noktalardan biri de her yapılandırma işleminde bankalar sizlerden yeniden masrafları almasıdır. Yani eksper ücreti dahil dask ve sigorta ücretleri ortaya çıkacaktır.

DİKKAT!!!! HER KREDİ YAPILANDIRMA İŞLEMİNDE BANKALAR YENİDEN MASRAF ALIYOR…

Anlayacağınız bankalar yapılandırma işleminde her ne olursa olsun parayı düşündükleri için yine kara geçmiş olacaktır. Kuveyt türk bankası olsun olmasın ev kredisi yapılandırma (konut kredisi yapılandırma) konusunda kar elde etmek oldukça zordur. Zira bankalar yeni faiz oranı sunarken sizlere, var olandan daha yüksek faiz oranı ile yapılandırma yapacaklarını belirtir. Sizler zamanında %1.05 den ev kredisi çekmiş iseniz yapılandırma işlemine sokarken sizlere %1,19 ile karşınıza çıkabilir. Ne yazık ki kredi faiz oranları düşerken hemen herkes gidip şubeden kredimi yapılandırıp kara geçeyim düşüncesinde. Ancak işin iç yüzünü öğrendiklerinde üzücü bir durum ile karşı karşıya kalacaklar.

Kredi Yapılandırma Masrafları

Genelde kredi türlerinde alınan masraflar aşağı yukarı aynıdır. Ev kredilerinde yapılandırma masrafları olarak bakıldığında öncelikle bankalar sıfırdan masraf çıkartıyor. Yani ;

  • Konut ekspertiz ücreti
  • DASK ücreti
  • Sigorta ücreti
  • Kredi dosya masrafı adı altında alınan ücretler

Şöyle düşünün ev kredisi başvurusunda banka sizlerden ne tür masraflar almış ise aynı ücretin hepsini tahsil edecektir. Kredi yapılandırmada daha düşük faiz oranı ile kar elde etmek isteyenler ihtiyaç kredisine yönelebilir. Zira kredi faiz oranları düşünce bu kredi türünde yapılandırma yapanlar başarılı olur.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top