Ana sayfa Katılım Bankacılığı Kuveyt Türk Konut Finansmanı ve Oranları

Kuveyt Türk Konut Finansmanı ve Oranları

0
Kuveyt Türk Konut Finansmanı ve Oranları

Kuveyt Türk ülkemizde uzun yıllardır katılım bankası olarak hizmet vermektedir. Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan kar payı ile konut finansmanı sahibi olabilirsiniz. Günümüzde de finansman taksitleri ile ev kiraları neredeyse aynı tutarlarda olmaktadır. Bu yüzden de kişiler kredi çekerek kira öder gibi ev sahibi olmayı isterler. Sizlerde kendi evinizin sahibi olmak istiyorsanız Kuveyt Türk konut finansmanı imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Kuveyt Türk Konut Finansmanı Nasıl Alınır?

Kuveyt Türk’ten konut finansmanı almak için bazı prosedürleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Banka öncelikle sizlerin konut finansmanı başvurunuzu almak için bazı evraklar isteyecektir. Bu evraklar ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bankaya nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, ücretli iseniz şirketin imza sirküleri ve gelir belgesi evraklarını iletmeniz gerekmektedir. Ayrıca finansman başvuru formunu doldurarak imzalamalısınız. Bu işlemler bittikten sonra banka öncelikle sizlerin kredi notunuzu inceleyecektir. Kredi notu puanınız eğer konut finansmanı kullanmanız için yeterli ise bir sonraki aşama olan alacağınız ev için ekspertiz raporu oluşturma işlemine geçilecektir.

Ekspertiz raporu banka tarafından belirlenen firmalarca yapılmaktadır. Bu raporun amacı alacağınız evin değerini ölçmektir. Ekspertiz raporu sonrasında alacağınız ev ile çekmek istediğiniz konut finansmanı tutarı olumlu karşılanırsa krediniz onaylanmaktadır. Ayrıca alacağınız evin ekspertiz değerinin %70’ine kadar konut finansmanından yararlanabilirsiniz.

Kuveyt Türk konut finansmanı başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler başvurdukları tutarı alabilmektedir. Finansman verildiğinde banka evinizi ayrıca ipotek etmektedir. İpotek işlemleri banka tarafından yapılmaktadır. Kullandığınız finansman borcunuzun tamamını ödedikten sonra ipoteği kaldırabilirsiniz.

Kuveyt Türk Konut Finansmanı Kar Payı Oranları

Kuveyt Türk konut finansmanı kar payı oranları aşağıdaki gibidir. Ancak bazı durumlarda konut finansmanı kar payı oranlarında değişiklikler oluşabilmektedir. Bu yüzden her zaman güncel oranları bankanın internet sitesinden veya şubelerinden öğrenmenizde fayda vardır. Ayrıca Kuveyt Türk bazı zamanlarda müşterilerine kampanyalar yapmaktadır. Bu kampanyalar sayesinde daha uygun oranlarda konut finansmanı kullanabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin