Ana sayfa Taşıt Kredileri Kuveyt Türk Araç Finansmanı

Kuveyt Türk Araç Finansmanı

0
Kuveyt Türk Araç Finansmanı

Tüm bankaların kullandırmış olduğu taşıt kredilerini, bir katılım bankası olan Kuveyt Türk’te müşterilerine kullandırma ve alış fiyatı üzerine kar ekleyerek size istediğiniz taksitte satmaktadır. Kuveyt Türk, diğer katılım bankalarında olduğu gibi beğendiğiniz ve satın almak istediğiniz aracı sizin namınıza satın almakta ve üzerine kar payı koyarak ve taksitlendirerek müşterilerine satmaktadır.

Araç finansmanlarında aylık % 1.25 kar oranı ekleyen Kuveyt Türk, satın alınan aracın Kuveyt Türk tarafından yaptırılması durumunda %0.03 oranında indirim yapmakta ve kar oranını %1.23 oranına çekmektedir. 48 aya vade imkânı tanıyan Kuveyt Türk, araç finansmanında hayat sigortasını şart koşmaktadır.  Kullanılacak araç finansman tutarının taşıtın değerine oranı; taşıtın nihai fatura tutarı 50 bin TL’ye kadar olanlarda %70, 50 bin TL ve üzeri olanlarda 50 bin TL’ye kadar olan kısmı için %70, 50 bin TL’ nin üstünde olan kısmı için %50 olarak kredi tutarı uygulanır.

Yine Kuveyt Bank taşıt finansmanı ile alınan araçlar, Kuveyt Bank tarafından kendi namına ipotek altına alınır. Sadece bireysel müşteriler için geçerli olan araç finansmanında ikinci el araçlar içinde finans desteği sağlanmaktadır. 5 yaşını geçmemiş araçlar içi finansman desteği veren Kuveyt Türk, ikinci el araçlar için de sıfır araçlarda uygulanan kar oranlarını uygulamaktadır.

Kuveyt Türk, uygulamış olduğu kasko bedelleri müşterinin yaşına göre değişme göstermektedir. Müşterinin yaşına, cinsiyeti gibi değişkenlere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Araç finansmanına başvurabilmek için öncelikle Kuveyt Türk şubelerinde ki araç finansman formunun doldurulması gerekmektedir. Yine bankaya vereceğiniz kimlik bilgileri ve gelir durumunu gösteren belgelerin teslimi sonrası banka onayı beklenir.

Banka onayından sonra arabanın alım talebini, modelini, fiyatını gösteren belgeyi (proforma fatura) banka şubesine iletmek zorundasınız. Banka, bu belgelere göre araç bayisine siparişte bulunur ve aracı satın alır. Gerektiğinde banka, aracı Kuveyt Türk adına bayiden satın alabileceğinize dair size vekâlet verebilir. Satıştan sonra bayi satış faturasını bankaya iletir ve bankada size satın alınan aracın satışını yapar.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin