Ana sayfa İhtiyaç Kredileri Kredisi Çıkmayana Kredi

Kredisi Çıkmayana Kredi

1
Kredisi Çıkmayana Kredi

Günümüz şartların da maalesef birçok kişi maalesef artık bankalardan kredi alamamaktadırlar. Yapılan tüm kredi başvuruları ret edilmekte ve buna bağlı olarak nakit ihtiyaçları karşılanmamaktadır.  Ancak bu durum kredi veya nakit arayışın bitirmemekte ve gün geçtikte çözümsüzlüğe gitmektedir.

Öncelikle kredi neden çıkmaz olayına gelirsek, kredi notu düşüklüğü, mevcut kredi borcunun çok olması, ödemesi aksamış ve idari takibe düşmüş kredilerin bulunması kredi taleplerinin geri çevrilmesinde en büyük etkendir. Eğer bir krediye başvurduysanız ve sonuç olarak ret edildiyse sebepleri irdelemek gerekir ve ona göre size kredi çıkıp çıkmayacağı konusunda fikir edinebilirsiniz

Bankalarda takibe düşmüş ödemesi aksamış, kredi ve veya kredi borcunuz yok ise ama kredi notunuz düşük olması nedeniyle krediniz onaylanmıyor sa kredi almanız mümkündür. Kredi notu 1200-1500 Aralığında olanlar az riskli pozisyonda olup, kredi kullanımı bankaların inisiyatifindedir. Bu tür durumlarda özel bankalardan size kredi çıkma ihtimali daha yüksektir.

Kredi çıkarma işlemlerine aracılık edenler bazen bu konuda size yardımcı olabilirler. Özellikle konut kredisi başvurularında, peşinatınız var ise kredi çıkması güçlü bir ihtimaldir. Alınan ev bankaya kredi karşılığı ipotek olarak gösterildiği için bankalar kredi vermektedirler.

Ancak bireysel ihtiyaç kredilerinde kredi almak için bankalar kredisi çıkmayanlara kefil ipotek gibi karşılıklar isterler ve bu durumda kredi verirler. İpotek verilen arsa, ev araba gibi değerlerin %60 kadar kredi almanız mümkündür tabi banak krediyi verirken sizin gelirinizi de göz önünde bulundurur.

Kredisi çıkmayana kredi çıkması aslında geçmişinde kredi borçlarından dolayı kara listeye girmiş, kırmızı kalem yemiş ve kredi notu dip yapmış kredi mağdurlarının kredi borçlarını ödemiş ve hiçbir borcu kalmamış olanlar için geçerlidir. Yasal takipte, idari takipte ve icra kredi borcu olmaması gerekir, hatta gecikmeye girmiş kredi veya kredi kartı borcunuz var ise kimse size kredi çıkamaz.

İşin özü geçmişte kalan tüm kredi ürünleri borçlarınızın ödenmiş olması ve kapanmış olması gerekir. Bu durumda size kredi çıkar veya kredi çıkarma konusunda destek olacağını belirtenler size yardımcı olabilir. Zaten bu tür hizmetleri veren kişi veya kurumlar da size aynı soruları soracaklardır. Unutmayın icra da, takipte, avukatta kredi dosyanız var ise kredi almak çok zordur ancak belki İpotekli kredi kullanmak suretiyle karşılık gösterir ve mevcut borçlarınızın tavsiyesini isteyebilirsiniz.

Kredi konusunda hizmet almak isterseniz yazı altına yorum bırakmanız size ulaşılmasını ve destek almanız açısından yarar sağlar. Burada bulunan yorumlardan ve kurulacak iletişimlerden sitemiz sorumlu değildir. Kimseye para göndermeyin. Kişisel bilgilerinizi tanımadığınız kişiler ile paylaşırken dikkat olun.

1 Yorum

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin