Ana sayfa Banka Haber Kredim Red Ediliyor ne Yapabilirim?

Kredim Red Ediliyor ne Yapabilirim?

0
Kredim Red Ediliyor ne Yapabilirim?

Krediniz red mi ediliyor? Öncelikle krediye başvurdunuz ve kredinizin neden red edildiğini bilmiyorsanız bunu öğrenin.

Bankayla sizin arasındaki ilişki tamamen duygusallıktan uzak ve ticari anlamda bir ilişkidir. Bunu bilerek başlarsanız işin ciddiyetini daha iyi anlayabilirsiniz. Çünkü bankalar da sizin kadar kendisiyle çalışmanızı isteyecektir. Yani bankalar size kredi vermemek için uğraşmaz durum tam tersidir. Kredi başvurunuz bankalar taraından farklı sebeplerle reddedilebilir.

Örneğin kredi işlemleri için bazı ödeme koşulları bulunur ve bu koşullara göre size kredi verilir. Bu durumda gelir düzeyiniz yetersiz görülmüşse ve krediyi eksiksiz biçimde ödemeniz olumlu görülmemişse kredi başvurunuz reddedilmiş olabilir. Aynı şekilde farklı bir sebep olan geçmişteki ticari ilişkilerinize de bakılacaktır. Geçmişte kredi çekmişseniz ve bunu ödemekte zorlanmışsanız bankalar sizin kredi başvurunuzu onaylamayabilir. Bu sebeplerden ötürü bankalar size kredi vermek istemeyebilir. Bu durumda umutsuzluğa kapılayın çünkü sizin için işlem yapmak isteyen başka bankalar da olacaktır. Çünkü her banka birbirinden farklı olarak müşterileri ile yakınlaşır. Aynı şekilde başka bankadan kredi çekmeyi deneyebilirsiniz.

Hem kredi çekmek istiyor hem de diğer tüm borçlarınızı tek çatı altında toplayıp düzenli ödemek istiyor da olabilirsiniz. Bu durumda yine geçmişteki sicilinize bakılacaktır. Temiz bir sicil ile bankaların işlemlerinizi kabul etmesi daha az zaman alacaktır. Aksi halde talepleriniz gerçekleşmeyebilir.

Krediye başvurduğunuz an sizin iflas ettiğiniz an da olmamalı. Bu durumda herkese borcunuz var ve kurtulamayacağınız bir hal içindesiniz. Üstüne bir de bankaya borçlusunuz. Bu durumda başka bir bankadan kredi alma talebinde bulunmayın. Kendi bankanızla konuyu görüşmenizi tavsiye ederiz. Şöyle düşünün, kendi bankanıza ödeyemediğiniz borçlarınız için başka bankadan yardım istemekle ne derece doğru yapmış olacaksınız? Bu yüzden uzun vadede borçlarınızı kapatmayı deneyin. Aksi halde borçlarınız katlanarak büyüyecektir.

Bankalardan sorunsuz kredi alma işlemleriniz için, önceden çekmiş olduğunuz kredileri gözden geçirin ve çekeceğiniz krediyle bütçenizin uygun olup olmamasına dikkat edin. Bankalar krediyi gelir düzeyinizle orantılı olarak verir. Kredi başvurunuzun kabul edilmesi için bunları dikkate alın.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin