Ana sayfa İhtiyaç Kredileri Kredili Ev Almak

Kredili Ev Almak

0
Kredili Ev Almak

Bankaların tüketicilere sağladığı avantajlardan birisi de krediyle ev sahibi olmaktır. Konut kredisi ile birçok tüketici ev sahibi olabiliyor. Yapılan birçok araştırmada ev sahibi olmak isteyenlerin kullandıkları yöntemler arasında ilk sıralarda konut kredisi hesaplama ve kredili ev almak geliyor. Her ne kadar tüketicileri uzun vadeli borca girmek tedirgin etse de ev alırken kimseye muhtaç olmamak açısından en karlı yoldur. Ev satın almak için yıllarca para biriktirmek ve eş dosttan borç harç bulmak yerine birçok tüketici bankaya borçlanmayı tercih ediyor. Kredi ile ev almanın tüketicilere bazı avantajları da var. İşte konut kredisi ile ev sahibi olmanın tüketicilere avantajları;

Ev satın almaya karar verdiğinizde elinizde yüklü bir miktar yoksa eş dosttan istemek zorunda kalırsınız. Yakın çevrenizden borç istediniz verseler bile bunu sizden kısa süre sonra geri isteyecekler. Fakat banka alacağınız krediyi uzun vadelere yayarak sizlere ödeme kolaylığı sağlamaktadır.

Yaşadığınız ev kira ise banka konut kredisi sayesinde kendi evinizde oturarak kira ödemiş olursunuz. Oturduğunuz kiralık eve ödediğiniz tutarın üzerine ufak bir miktar ekleyerek kendi evinizin taksitini ödemiş olursunuz. Ayrıca kiralık evlerde her yıl kira miktarı artarken, banka kredinizde artış olmaz.

Kredili ev almak taksitlendirme seçenekleri yönünden de avantaj sağlar. Kredi miktarınızda artış olmaz ve sürekli sabit kalır.

Konut kredisi ile ev sahibi olduğunuzda evinizin değeri banka ekspertiz raporuna göre kredi belirler. Bu da şunu ifade etmektedir; eğer alacağınız ev sorunluysa tapuda ya da ev ile ilgili başka bir alanda problem varsa banka onay vermez. Bu nedenle eksper tarafından evinize değer belirlenmesi sizin kandırılmanızı önler.

Konut kredisi ile ev sahibi olmanın tüketicilere sağladığı en önemli avantajlardan birisi de uzun vadeli borçlanmadır. Bütçenizi sarsmayacak ufak miktarlarla uzun vadede bankaya borçlanabilirsiniz.

Banka elinizde yüklü miktarda para bulunduğu durumlarda size kredi borcunuzu yeniden değerlendirme fırsatı sunar. Yani elinize para geçtiğinde borcunuzu yeniden yapılandırarak faizini ya da vadesini düşürme imkanı bulmuş olursunuz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin