Kapalı

Kredili Bankomat Hesabı Başvuru ve Faiz Oranları

Vakıfbank‘ın bir ürünü olan kredili bankomat, vadesiz hesabınızda para olmasa bile ek limitiniz ile 7 gün 24 saat bankacılık işlemleriniz yapmanızı sağlayan hesaptır. Vakıfbank kredili bankomat hesabı sayesinde hesabımızda para olmasa bile bankanın karta yüklediği ek limit sayesinde bankacılık hizmetlerinden ve ödemelerden mahrum kalınmamaktadır.

Kredili bankomat hesabınızda paranız olmasa dahi fatura ödemeleri, vergi, SGK ödemeleri ve otomatik ödeme talimat işlemleri yapılabilmekte yine kredili bankomat sayesinde günün 7/24 saatinde Vakıfbank ATM noktalarında nakit çekim yapılabilmektedir. Vakıfbank bankomat hesabının eksi bakiye iken vadesiz hesaba girecek paralardan eksi bakiye otomatikman kapatılacaktır. Fazla girdiler ise artı para olarak hesapta kalacaktır.

Vakıfbank bankomat hesabında kullanılan ek limitler günlük faiz işlemektedir. Ek hesapta kullanılan para, kaç gün kullanılmışsa o gün sayısının toplamı kadar faiz işlemektedir. Bankomat kredili hesabını düzenli ödeyen müşterilerinin limit artırım talebi olumlu karşılanıp, kredili bankomat hesabının limiti artırılmaktadır.

Yine Vakıfbank kredili bankomat hesabını dileyen müşteriler dilediği zaman kapatabilirler. Kapatılan kredi bankomat hesabında borç varsa 30 gün içersinde en az %30 oranını kapatmak zorundadır. 30 gün içerisinde ödenmeyen hesap, borç ödemesi yapılıncaya kadar geçici olarak kapatılır. Borç ödemsi sonrası hesap tekrar aktifleşecektir.

Bankomat hesabında kullanılmayan ek kredilerden dolayı herhangi bir komisyon veya işlem ücreti ödenmemektedir. Vakıfbank bankomat hesabı açtırabilmek için nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin fotokopisi, gelir durumunu gösteren belge, ikametgâh belgesi veya adınıza ait olan son aya ait elektrik, telefon, doğal gaz, su faturasını Vakıfbank şubelerine teslim edilmek zorundadır. Bankaya vermiş olduğunuz gelir belgesinin banka tarafından yetersiz görüldüğünde, Vakıfbank müşterisinden kefil talep edebilmektedir.

Vakıfbank, maaş müşterilerine otomatikman kredili bankomat hesabı açmaktadır. Son olarak Vakıfbank kredili bankomat hesabının aylık faiz oranı %2.02 oranındadır. Aklınızda bir hesap oluşması için bir hesaplama yaparsak 1000 TL için ödenecek aylık faiz tutarı ortalama 22 ila 24 TL arasında olmaktadır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Yorumlar

    1. Bankanıza başvurmanız gerekiyor, vadeüsz hesabınızın bağlı bulunduğu vakıfbank şubesine gitmeniz halinde dırımunuz değerlendirilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top