Ana sayfa İhtiyaç Kredileri Kredi Veren Kurumlar

Kredi Veren Kurumlar

8
Kredi Veren Kurumlar

Kredi, bireyler için acil nakit ihtiyaçları demektir. Kimi durumlarda ev almak, taşıt almak ya da ticari olmayan farklı bir ihtiyaç nedeniyle başvurulan krediler bankalar tarafından onaylanmayabilir. Bu, bireylerin kredi risk değerlendirmelerine göre belirlenen bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte bu gibi durumlarda bankalardan umduğunu bulamayan vatandaşlar, çareyi kredi veren farklı kuruluşlar aramakta bulmaktadırlar.

Ancak bireyler, bu noktada çok dikkatli olmalılardır. Zira yasal düzenlemeler gereği kredi verme yetkisi bankalar ve ilgili finans kuruluşlarına aittir. Bunun dışındaki kurum, birey ya da kuruluşlar kredi veremezler. Vermeleri durumunda tüketici hakkını yasal olarak arayamaz. Bu nedenle tefeci, faizci gibi halkı sömürmeye çalışan kişi ve gruplardan uzak durmak, her zaman için yeğdir. Peki, bu noktada ne gibi bir çözüm yolu sunulabilir?

Devlet, böyle durumlar için bâzı kurum ve kuruluşlarına özel olarak kredi kullandırma yetkisini vermiştir. Türkiye’de bu şekilde birçok kuruluş kredi vermektedir. Bunların başında OYAK kurumu gelmektedir. OYAK, müşterileri için kredi avantajları sunmakta olan resmi ve yasal bir kuruluştur. OYAK’ın yanı sıra POLSAN da, bankalar dışında kredi veren bir diğer kuruluştur. Bu kuruluşların dışında Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği de kredi vermektedir. Genellikle kendi üye ve çalışanlarına kredi veren bu tür işletmeler, düşük faiz oranları ile oldukça faydalı olmaktadır. KOSGEP de kredi veren kurumlar arasında yer almaktadır. Bu kurum ise, daha çok kobilere kredi vererek onların gelişmesini sağlamaktadır. Bir Diğer Kredi veren Kurum İse İLKSAN dır İl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeli (hizmetli hariç) Anasınıfı ve Sınıf Öğretmenleri 35 Bin TL ye kadar kredi kullanabilirler ayrıca oto ve ev kredi seçenekleri de mevcuttur.

Kredi kullanmak isteyen bireyler, öncelikle bankalara başvuru yapmalıdırlar. Eğer olumsuz bir sonuç ile karşılaşırlarsa da bu sefer yukarıda ismi verilen muhtelif kurum ya da kuruluşlara kredi için başvuru yapabilirler. Kesinlikle yasal olmayan ve toplum kurallarına aykırı hareket eden kişilerden senet veya ipotek karşılığında kredi alınmamalıdır. Çünkü bu tür durumlarda bu kişiler, genellikle muhtaç kişiye yüksek faiz oranları ile kredi verip karşılığında da senet imzalatırlar. İşte bu noktada kredi geri ödenmezse çok farklı yaptırımlar ile karşı karşıya kalınabilir. Tüm bu olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak adına kredi notunuzu yüksek tutmakta da fayda bulunmaktadır.

8 Yorum

 1. Acil 40000 e ihtiyacım var ev aldığım icin bankalara dağınık borçlarım var birleştimek istiyorum
  Emekli. Memurum ek gelirim var ödemde sorun olmaz

 2. acil 5000 tl ye ihtiyacım var 12 ayda geri ödeyebilirim.ayık düzeni gelirim var ödemelerde sıkıntım olmaz.

 3. İzmir’de tekel bayii işletmecisiyim kredi puanım çok düşük olduğundan kredi çekemiyorum acil 50 bin tlye ihtiyacım var yardımcı olabilirmisiniz çok acil 2000 tl taksitle rahatça ödeyebilirim 5346372xxx

 4. Merhaba erkek spor giyim yerim var işimi büyütmek için 150.000 bine ihtiyacım bankadan başvuruda bulundum binliralik vergi borcum olduğu için kredi vermediler Reed oldu aylık geri ödemesini de 5000 bin olrak rahatlıkla öderim bu konuda yardımcı olurmusunuz

 5. Merhaba..

  Ben memurum 3600 tl maaşım var ama ebeveynlerimin hastane masrafı ve çocuğumun sünneti ekonomik gelir gider dengemi bozdu kredi kartlarıyla kredi kapatır hale geldim 90 ila 100 bin arası tüm borçlarımdan kurtulmak istiyorum

  bankaların 36 ay kuralı beni sıkıntıya soktu Bu birikmiş borçlarımı kapatıp balon ödeme veya esnek ödeme yapabilirim benim için sıkıntılı süreç 2016 sonuna kadar olan süreç en kısa 48 ay en fazla 60 ay gibi bir sürede tüm borçlarımı kapatabilirim.
  saygılarımla

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin