Ana sayfa İhtiyaç Kredileri Kredi Tahsis Ücreti Olmayan TEB İhtiyaç Kredisi

Kredi Tahsis Ücreti Olmayan TEB İhtiyaç Kredisi

0
Kredi Tahsis Ücreti Olmayan TEB İhtiyaç Kredisi

Nakit ihtiyacı olanlar için sunulan onlarca kredi içerisinden TEB bankası kredi tahsis ücreti almayarak ihtiyaç kredisi alanında bir ilki gerçekleştirdi. 48 aya varan vade seçenekleri ile verilen kredi uygun faiz oranları ile sunuluyor.

TEB İhtiyaç Kredisi Ayrıntıları

CEPTETEB kullanıcıları için sunulan özel kredi en az 3 ay en fazla 48 ay vade seçenekleri ile ödenebiliyor. Verilen kredinin yıllık maliyet oranı %21,958 ile %23,6971 arasında değişkenlik gösterebiliyor. Örnek hesaplama tablosu üzerinden kredi hesaplaması daha kolay yapılabilir;

 • 10.000 TL krediyi 24 ay vade ile kullanmak isteyen kişilere aylık %1,39 faiz oranı ile toplamda 12.216,81 TL ödeme tutarı hesaplanıyor. Bu kredi için yıllık maliyet oranı %21,958 olarak belirleniyor.
 • Eğer kredi 5 bin TL olarak ve 24 ay vadeli olarak kullanılmak istenirse aylık taksit miktarı 254,52 TL olarak belirleniyor. Kredi tahsis ücreti alınmayan kredinin sigorta primi 84,80 TL üzerinden hesaplanıyor. Toplamda ödenecek kredi tutarı ise 6.108,45 TL’dir.
 • Kredinin kullanılabilecek en üst limiti 20.000 TL olarak belirleniyor. Bu miktarı 48 ay vade ile kullanmak isterseniz de aylık taksit tutarı 624,23 TL oluyor. Bu kredi için kredi miktarı ise 713,75 TL olarak hesaplanıyor ve toplamda 48 ay sonunda ödenecek miktar 29.962,98 TL olduğu görülüyor.

Kredi başvurusu sadece TEB bankası mobil bankacılık uygulaması olan CEPTETEB üzerinden yapılabiliyor. Uygulama üzerinden en fazla 20.000 TL kredi başvurusu yapılabildiği için daha fazla miktarda kredi kullanmak için TEB bankası şubelerine gitmeniz gerekiyor.

TEB İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Belirtilen kredi için sadece CEPTETEB uygulaması kullanılsa da 20 bin TL’den daha yüksek rakamlarda kullanılmak istenen kredi için gerekli olan belgeler şu şekilde;

 • T.C. kimlik fotokopisi ve aslı
 • Gelirini kanıtlayan belge;
  • Bu belge maaşlı çalışanlar için son 3 ayın maaş bordrosu olarak belirleniyor.
  • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhası ile son 3 ayın ciro belgeleri gerekiyor.
 • Emekli, kamu çalışanı ve polisler özel kimliklerini göstermeleri gerekiyor.
 • Kira getirisi olanlar tapu fotokopisi ve kira kontratı ile başvuru yapmaları gerekiyor.

Banka gerekli görmesi halinde adresi teyit etmek için son 3 aya ait olan elektrik, su, doğalgaz ve telefon faturalarını veya ikametgah belgesini de isteyebilir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin