Kapalı

Kredi Taahhütnamesi Onaylama (KYK KREDİ YURT ONAYLAMA)

kyk taahhütname

Kyk tarafından öğrencilere onay verirken yurt ve kredi için öğrencilerin kredi taahhütnamesi onaylama işlemini yapmaları gerekiyor. Edevlet üzerinden hızlıca yapılabilen bu işlemde, onay vermeyen öğrencilerin kredi veya yurt başvuruları askıya alınmakta. Bu nedenle ilgili süreç içinde kesinlikle kyk kredi taahhütnamesi onaylaması yapılmalıdır.

KYK Kredi Taahhütnamesi Onaylama

Öğrenciler için üniversite hayatlarında ekonomik ihtiyaçlarını gidermek adına devlet tarafından karşılıksız veya karşılıklı olacak şekilde burs verilmektedir. Buna son yıllarda yurt desteği de çıkmış ve öğrencilerin büyük beğenisini toplamıştır. Genele bakıldığında burs ve kredi için karşılıklı yani faiz karşılığında kredi onayı verirken, KYK son aşamada öğrencilerden ” Kredi Taahhütnamesi ” adı altında belge talep ediyor. Bunu gerek KYK il müdürlüğünden gerekse de, edevlet ile çıktı alarak yapmak mümkün!

Acil olarak Kredi Taahhütnamesi talep edenler, edevlet üzerinden kendi şifreleri dahilinde giriş yaparak, ilgili kısımdan çıktı alabilir. Bu çıktığı ise KYK il müdürlüğüne teslim etmeleri gerekiyor. İlgili metinlere baktığımızda bursun ne şekilde kesileceği, kredinin ne zaman ödenmeye başlanacağı ve faiz oranları dahilinde tüm miktarları görmek mümkün. Ayrıca Kyk kredisi ödenmediğinde ne olur gibi önemli açıklamalar da içeriğinde bulunduğunu belirtelim. Bu arada Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulamasından yapılamamakta olduğunu direk bilgisayar ile bağlanıp görebilirsiniz.

Kyk kredi onaylama işlemlerinde bu belge onay alınmaz ise kesinlikle krediden veya yurt işlemlerinden yararlanamazsınız.

Kyk Yurt Taahhütname Onaylama Nasıl Yapılır?

Taahhütnamesi onaylanan öğrencilere hızlı ödeme yapılacak olup, Taahhütnamesi onaylanmayan veya yapmayan bireylerin 2017/18 yılı ödemeleri yapılmayacak. Peki Kyk Taahhütnamesi onaylama işlemi nasıl yapılır, akıllardaki sorunun yanıtına bakalım;

Öncelikle edevlet sistemi olarak www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapın. Burada edevlet şifrenizin olması gerekiyor yok ise en yakın PTT şubesine TC kimlik kartınızı ibraz ederek, 2 TL karşılığında şifre satın alabilirsiniz. Bu şifreyi edevlet sistemine girdikten sonra,

https://www.turkiye.gov.tr/kyk-burs-kredi-onay-islemleri

yukarıdaki adrese giriyoruz. Burada açılan kısımda kyk taahhütname kısmına tıklayarak belgeyi onaylamanız gerekiyor. İşini sağlam yapmak isteyenler çıktı alarak, KYK il müdürlüğüne ulaştırabilir veya bulunduğunuz ildeki kyk il müdürlüğünü arayarak konu hakkında hem süreyi hem de evraklar için bilgi alabilirsiniz.

Kyk kredi tutarı 2017/18 yılı için 425 TL olarak aylık ödenmektedir. Kyk sözleşmesinde geçen süre dahilinde her ay banka hesaplarına yatan bu burs kredi ücreti için, kyk okul bitiminde sözleşmede geçen faiz oranı dahilinde sizlerden geri talep edecektir. Daha önce kyk burslarına başvuran öğrenciler, başvuru sonuçlarını Kredi ve Yurtlar Kurumu internet sitesi üzerinden öğrenebilecek.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top