Ana sayfa Banka Haber Kredi Onayı Ne Kadar Sürer

Kredi Onayı Ne Kadar Sürer

0
Kredi Onayı Ne Kadar Sürer

Günümüz şartlarında nakit ihtiyaçlarımızı karşılamak için ilk başvurulan merci bankalardır. Oluşan para ihtiyacının hemen giderilmesi ve yapılan kredi başvurusunun hemen onaylanması ile birlikte kredimizi hemen kullanmak isteriz.

Öncelikle Bireysel İhtiyaç Kredisi ne zaman sonuçlanır dersek en hızlı ve en kolay onay alınan kredi bu kredidir. İster bankaya giderek ister İnternet Kredi Başvurusu  veya SMS Kredi yolu yapılan kredi başvuruları 3-5 dakika içerisinde sonuçlanmaktadır.  Gelen onay mesajında krediniz onaylandı en yakın şubemizden kullanabilirsiniz gibi bir mesaj aldığınız da bankanın herhangi bir şubesine gitmeniz halinde kredinizi kullanmanız mümkündür.

Yine bazen başvurudan sonra gelen mesajlarda daha iyi değerlendirmek için Bankaya gelmenize yönelik cevaplarda gelmesi olasıdır. Bu durumda muhtemelen banka sizden ek teminat isteme eğiliminde olduğunu anlamak gerekir. Teminat ise Gelir belgenizi, kefil gibi teminat istemesi ve bu şartların sağlanması halinde yine kredinizi kullanabilirsiniz.

Bankaya bizzat giderek yapılan kredi başvurularında yine anında sonuçlanmaktadır. Size tavsiyemiz bankaya bizzat giderek kredi başvurusu yapmayı düşünüyorsanız yanınıza gelir belgesi veya maaş bordronuzu almanız tavsiye ederiz.  Yine yapılan bu başvuruda kredinizi aynı gün almanız ve paranızın hesabınıza yatması mümkündür.

Konut Kredisi Başvurusu Onayı ne kadar sürer derseniz, konut kredisine yapılan ön başvuruda size ne kadar kredi çıkabilir görülebilir, Konut Kredisi başvuruları bir iş gününde sonuçlanır.  Yine alınacak konutun ekspertiz (uzman İncelemesi) ile değeri belirlenir bu durum ise 2-5 gün arasında sonuçlanır sonuçlanan ve değeri belirlenen konutun %75 kadar banka size Konut kredisi kullandırır, ayrıca Tapu masraflarıda size aittir.

Konut Kredilerinde kredinizin onaylanması halinde alınacak konutun da krediye uygun olması gereklidir aksi halde krediniz onaylansa dahi şartları taşımayan konut yüzünden krediniz iptal olur. Ayrıca konut Kredisinde verilen kredi nakit olarak size verilmez, konutu satan kişi veya kuruma kurallar çerçevesinde verilir.

Taşıt Kredisi onayı ne kadar sürer konusu ise konut kredisine benzer bir süreç vardır, krediniz onaylanınca veya sıfır araç için aldığınız proforma fatura veya kinci el ise araç ruhsatı ile birlikte bankaya direk başvurabilirsiniz.

Tüm Kredi başvurularında bankaların serbestçe değerlendirme hakları vardır. Yine Kredi Notunuz, Kredi Borç Yükünüz, Mevcut Mali durumuz kredi çıkmasında en büyük etmendir, kredi notu düşük olanlar veya uygun olmayanlara, takipte, ödemesi aksamış kredisi bulunanlara kredi çıkmaz, bazen ön onay gelse dahi bankaya gidildiğinde olumsuz sonuçlanmaktadır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin