Ana sayfa Kredi Notu Kredi Notum Sıfır Nasıl Kredi Alabilirim?

Kredi Notum Sıfır Nasıl Kredi Alabilirim?

0
Kredi Notum Sıfır Nasıl Kredi Alabilirim?
kredi notu az olanlara kredi

Kredi notu sayesinde kredi onayı alabileceğinizi belirtelim ancak kredi notu sıfır olanlar nasıl kredi alabileceklerini merak edebilir. Zira kredi sicili kötü olanların hemen hepsinin kredi skoru yani findeks kredi notu puanı sıfırlanmıştır. Ne yazık ki bu not ile kredi alma şansınız bir elin parmakları kadar olup her 15 bankadan sadece 2 tanesi kredi onayı verebilir ancak onay verme aşamasında talep ettiği şartları taşımanız zorunludur.

Kredi Notum Sıfır

Bankalar ile bugüne kadar yapılan işlemler baz alınarak süre bazında şahısların bir değerlendirme notu ortaya çıkar. Bu notu bankalar ile şahıslar arasındaki ilişki belirliyor ve kişinin bankalara yapmış olduğu ödemeler esas alınıyor. Kişi bankalar ile ters düşerse kredi notu hızla düşmekte, iyi olursa bu notun artması söz konusu olmakta. Ancak bankalar ile sorunlu olan bireylerin geneline bakıldığında kredi sicili bozuk oldukları için kredi notu değeri de bir hayli düşük hatta 0 (sıfır) olmaktadır. Bu yüzden çoğu bankalardan ne bir kredi ne de bir kredi kartı gibi bankacılık ürünleri alamazlar. Bu nedenle kredi notuna değer verilmeli hatta ödemelerin zamanında yapılması için çaba sarf edilmelidir. Bana bir şey olmaz demeyin zira geleceği görmediğimiz için ilerleyen zamanlarda banka kredileri gibi önemli bir ekonomik araçtan mahrum kalmayı kimse göze alamaz. En basit örneklerden biri ev almak istediğinizde uygun ev kredisi başlığı altında bankalardan mortgage kredisi alabilir ve hayal ettiğiniz evi satın alarak, ailece mutlu ve huzurlu geçirmek mümkün.

Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Korkmanıza gerek yok, zira bankalar kredi notu düşük hatta sıfır olanlara yine kredi temin edebilir. Ancak her banka değil, kredi onayı veren bankalar ise belirli şartları müşterilerden talep eder. En basit örnekle açıklamak istersek ; ihtiyaç kredisi çekmek isteyen şahsın kredi notu 0 ise bankalar genelde ön onay vermez. Ancak umutsuzluğa kapılmadan ipotek karşılığında kredi alabileceğinizi hatta maaşınız var maaşınızı ipotek ettirerek de tüketici kredisi çekebileceğinizi belirtelim.

Kredi notu az olanların kredi çekebilmesi için ipotek veya kefil bulmaları zorunludur. Genelde faiz oranları düşürülür ve buna bağlı olarak tüketici ihtiyaç kredisi başvuruları onaylanır. Sizlerde ön adımı  yaparak online kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin