Ana sayfa Banka Haber Kredi Notum Düşük Hangi Banka Bana Kredi Verir?

Kredi Notum Düşük Hangi Banka Bana Kredi Verir?

0
Kredi Notum Düşük Hangi Banka Bana Kredi Verir?
kredi notum düşük

Bankanın kişilere kredi onayı vermesindeki en önemli etken şüphesiz kredi notu‘dur. Kredi notum düşük hangi banka banka kredi verir, şeklindeki soruların net yanıtlarını buradan öğrenebilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Verenler

Kredi notu düşük olan kişiler kara listeye girmiş sayılmazlar. Bu sebepten dolayı kara listeye girmiş kişilere göre kredi almak konusunda daha çok avantajları bulunmaktadır. Kredi notu düşük olan kişiler öncelikle Findeks üzerinden veya bankalar üzerinden kredi notunu öğrenebilir bunu yükseltmek için çalışabilir. Ancak acil bir durumda kredi ihtiyacınız var ise bunu kısa sürede yapmanız mümkün olmayabilir.

Kredi notları genel anlamda kredi taksitleri geç ödeme, kredi kartı borcunun sürekli asgarisini ödeme, geç yatırma gibi sebeplerden dolayı düşmekte olup ayrıca sürekli olarak kredi başvurusu yapmanızda sizi etkilemektedir. Kredi notunuz düşük olması durumunda yapmanız gereken internet veya internet bankacılığı üzerinden online kredilere başvurmadan direk olarak çalıştığınız özellikle maaş aldığınız bankanızın şubesine gidip müşteri temsilcisi yüz yüze görüşmek olacaktır.

Burada müşteri temsilcisine durumu izah ettikten sonra kredi kapatması yapacağınız, kefil bulabileceğinizi, eğitim durumunuz ve üzerinize olan taşınmaz mal varlıklarınızı göstererek onlara daha çok kanıtlı ve ikna edici yollar gösterebilirsiniz. Bu gibi durumlarda şube temsilcileri bunu göz önünde bulundururken ilk olarak şube müdürü tarafından incelemeye alındıktan sonra geçerseniz büyük ihtimalle kredi çıkacaktır. Eğer çıkmaz ise yine bu şekilde tüm bankalar ile görüşmeniz mümkün. Kredi notunuzun düşük olmasından dolayı bankalar size daha çok düşük faiz yerine yüksek faiz oranlardan kredi vereceğini unutmayınız. Bunu kredi notunuzu düzelttikten sonra yapılandırma yapmanız mümkündür.

Kredi notu düşük olanlara öneriler

Bankaların hemen hepsi kredi veya kredi kartı gibi başvurularda kredi notuna önem verdiklerini yukarıda belirtmiştik. Bunun için yapmanız gereken en önemli detay, borçlarınızı zamanında ödemelisiniz. Öyle ki, kredi kartı borcunuzu asgari ödeme tutarı yerine tamamını ödemeniz demek kredi notunun artmasını sağlayan başlıca etkilerden biridir.

Bunun yanında ödemeleri 1 gün dahi geciktirmeniz kredi notunu olumsuz yönde etkileyecektir. Banka departmanları bu yüzden konunun çok hassas olduğunu ve konuyu bankalar birliğinin kesinlikle muamma göstermediğinin de altını çizmiştir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin