Ana sayfa Kredi Notu Kredi Notu ve Kredi Başvurusu

Kredi Notu ve Kredi Başvurusu

0
Kredi Notu ve Kredi Başvurusu

KKB ( kredi kayıt bürosu ) , bu zamana kadar bankalardan alınan bireylerin kredi bot ve risk raporlarını web üzerinden herkesin görebileceği hale getirmiştir.

Findeks platformu sayesinde verdiğiniz not değil notlarınızın ne anlama geldiğini Türkiye’deki not ortalamaları ile karşılaştırılmalar vatandaşlara sunulmaktadır.

1’den 1.900 kadar verilebilen not ortalamalarında Türkiye 1.400 puan toplamıştır. Bu demek oluyor ki bu ortalamayı geçebilen her banka daha fazla itibar sahibi olacaktır.

kredi notu - Kredi Notu ve Kredi Başvurusu

Banka kredi puanı kaç olmalıdır?

Bazı bankalar bireysel kredi notuna göre , ev , otomobil , beyaz eşya alımları kredinin vazgeçilmezleri arasındadır. Bankalar faizlerini almış olduğu notlara göre belirlemeye başlayacaktır. Sadece yeni alacağı notlar ile değil geçmişteki notlarıda belirli grafikler halinde Findekste raporlanacak.

Banka kredi puanı nasıl hesaplanır?

Findeksin web sitesine üye olarak kredi notlarını takip edebilmeniz mümkündür.

Çek raporu, çek endeksi , bireysel kredi not bilgileri ile risk raporları gerekli takip , uyarı , not danışmanı ve takipçi gruplandırması ile dört uygulama seçeneği piyasaya çıkmıştır.

Bu uygulamalar sayesinde bireylerin kredi notları kötüleşmeye başladığı zaman , kredi taksitleriniz geciktiğinde ve çekleriniz yazıldığı zaman size gerekli uyarılarda bulunacaktır. Kötü durumlar da haber verdiği gibi notlarınız yükseldiğinde de gerekli tavsiyeler için uyarılar alacaksınız. Bu hizmetlerden yararlanabilmek için 4.5 ile 11 TL arasında ödemeler yapmanız gerekecektir.

Bu yeni uygulamayı kullanabilmek için hem internet hem akıllı telefonlarınız üzerinden giriş yapabileceksiniz. Uygulamayı kullanan başka bireyler sizin izniniz olmadan sizin not durumunuza ulaşamayacaklardır.

KBB ‘ nin Stratejik Planlama ve Kurumsal ilişkiler Genel Müdür yardımcısı size Findeks üzerinden bankalar tarafından nasıl göründüğünüzü size gösterebilmektedir.

Bu uygulama sayesinde bir çok işlem daha güvenilir ve kolay bir hale gelmektedir. Not sistemi çok büyük önem taşımaktadır. Sıralamalar buna göre değerlendirilmektedir.

Gerçek ve tüzel kişi olan herkes kredi başvurusu yapabilmektedir.

Her bireyin ihtiyaçlarına göre kredi seçenekleri bulunmaktadır. Kısa , orta ve uzun vade seçeneklerini seçebilmenize olanak sağlanmaktadır. Her bankanın faiz seçenekleri kredi not bilgilerine göre değişiklik göstermektedir.

Krediler alanlara göre değişiklik göstermektedir. Özel kredi , devlet kredisi , kamu hükmine özel seçenekler bulunmaktadır. Bankaların kredi seçeneklerine gelecek olursak sanayi kredisi , ticaret kredisi , tarım kredisi , inşaat ve konut kredisi , ihracat kredisi ve ithalat kredisi gibi seçenekleri bulunmaktadır. Her bankanın kredi onaylamak için özel kriterleri vardır.

Kredisiz günler dileğiyle.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin