Kapalı

Kredi Notu Nasıl Artar 2017

kredi notunu artırma

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaların sayısı oldukça azdır. Bu nedenle notu düşük olanlar, kredi notu nasıl artar sorusunu bankacılara sormakta. Gerek KKB gerekse de kredi uzmanlarına yöneltilen kişilerin kredi notunu nasıl artırabileceği konusunda bilgileri sizler için derledik. Bu sayede sizler hızlıca kredi notunu artırabilir ve kolay kredi alabilirsiniz.

Kredi Notu Nasıl Artar?

Bankalardan kredi çektikten sonra ödemeleri düzenli olarak yapmayan kişilerin kredi notu düşecektir. Kredi notunun düşük olması demek ise, daha sonralardan yapacağınız kredi kartı başvuruları ve kredi başvurularının olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Bu açıdan kredi notunun tekrardan yükseltilmesi oldukça önemlidir.

Kredi notu düştükten sonra tekrardan yükseltmek mümkündür. Buradaki temel faktör, yine ödeme düzeni ile alakalıdır. Yani düzensiz ödeme ile düşen kredi notu, tekrardan düzenli bir ödeme ile tekrardan yükseltilebiliyor.

Düşük Limitli Bir Kredi Kartı Kullanın

Kredi notu çok düşen kişilerin yüksek limitli kredi kartı ya da yüksek miktarlı kredilere başvurması söz konusu değildir. Bu açıdan kredi notu düşük olan kişiler bankaların düşük limitli kredi kartlarına başvurabilir. Kredi kartınızı aldıktan sonra yapacağınız tüm alışverişleri bu kartla yaptıktan sonra ödemeleri düzenli bir şekilde yaparsanız, kredi notunun tekrardan yükselebilir.

Elbette öncelikle bunun bir devamlılık haline dönüşmesi gerekiyor. Yani 1-2 ay düzenli ödeme yapmakla kredi notu tekrardan yükselmez. Belirli bir süre ödemeleri düzenli yaptıktan sonra, banka tekrardan sizlerin kredi notunu yükseltecektir.

Borç Öderken Fazla Para Yatırabilirsiniz

Kredi kartı borçlarını öderken, borcun küsuratlarını görmeyerek bankaya fazla para yatırmanız, bankadaki durumunuzu etkiler. Bu tarz durumlar bankalarda olumlu bir izlenim bırakır ve kredi notunuz daha kolay yükselir. Örneğin; kredi kartınızın aylık 190 TL borcu olduğunu varsayalım. Bu ödemeyi yaparken bankaya direkt olarak 200 TL yatırmanız, sizler için olumlu bir izlenim oluşmasını sağlar. Böylece kredi notunuz beklenenden daha kısa bir sürede tekrar yükselebilir.

Düşük Miktarlı Kredileri Kullanın

Kredilerde oluşturulan ödeme düzeni bankaların en fazla dikkat ettiği noktadır. Eğer kullandığınız bir kredi varsa ve bu kredinin ödemelerini düzenli olarak yapabiliyorsanız, kredi notunuz banka tarafından yukarı çekilir. Elbette kredi notu düşük olan kişilerin yüksek miktarlı kredilere başvurması oldukça zordur.

Bu bakımdan 1000 TL ya da 3000 TL gibi düşük miktarlı kredileri kullanarak, bu kredilerin ödemelerinde belirli bir düzen oturtmanız, kredi notunuzun tekrardan yükselmesini sağlar. Ancak bu tarz durumlarda da devamlılık oluşması oldukça mühimdir. Yani ödemeyi bir ay düzenli yapıp, bir sonraki ay geciktirmeniz kredi notunuzun yükselmesini sağlamaz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top