Ana sayfa Kredi Notu Kredi Notu Düşüklere Kredi 2019

Kredi Notu Düşüklere Kredi 2019

0
Kredi Notu Düşüklere Kredi 2019

Ülkemizde kredi notunun bireysel kullanıcılara açılmasıyla değer kazanmıştır. Bankalar artık kredi verirken daha sıkı bir incelemeden geçiriyor. Bunun yanında bir çoğumuz ödemelerde güçlük çekebiliyoruz ve bu yüzden kredi çekme konusunda sıkıntılar yaşayabiliyoruz. İşte burada kredi notu düşüklere kredi 2019 yılında daha da önem kazanan bir durum haline geliyor. Bankalar zaman zaman sıfır puana kredi veriyor ya da kredi notu düşük olanlara risk alarak kredi veriyor. Bu kampanyalarla birlikte sicil bozukluğu bulunanlara, düşük kredi puanı olanlara ve sıfır puanlı kişilere bile kredi verilebiliyor. Bu krediyi kullandığınızda düzenli ödeme yaparsanız daha yüksek kredi kullanabilirsiniz.

Düşük Kredi Notu Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Kredi notu tablosunda en riskli, orta riskli ve az riskli olan kişiler kredi almakta zorlanabilir. En riskli grubunda yer alan kişiler hangi şartı taşırsa taşısın bir bankadan kredi çekmekte zorlanırlar. Bu kişiler ise büyük ihtimalle takibe girmiş olabilirler ve daha önce bankalar tarafından sicilleri kötülenmiş olabilir. Buna ek olarak daha önce bankalardan kredi kullanmayan ya da kredi kart kullanmayan kişilerin de kredi notu sıfırdır. Bu kişiler birkaç teknik uyguladıktan sonra kolayca kredi notunu yükseltebilir. Orta riskli ve az riskli grupta yer alan kişiler ise düşük kredi notuna kredi veren bankalardan kredi çekebilirler. Düşük kredi notu olanlar bir iki taktikle kredi çekebilirler:

Teminat Gösterme: Düşük kredi puanı olan kişiler kredi çekerken teminat gösterme işlemini yoğun olarak yaparlar. Kredi ödemesinin riskini azaltan bir yöntem olduğu için bankalar bu teklifi sıcak karşılar. Teminat gösterilen taşınmaz malların teminata uygun olması gerekir. Bu malların krediye uygun olup olmadığı bankalar tarafından belirlenir. Gayrimenkule sahipseniz teminat göstererek tüm bankalardan kolayca kredi çekebilirsiniz.

Kefil Göstermek: Düşük kredi notu olanlar kredi çekerken kefil gösterme yöntemini de yoğun olarak kullanırlar. Bankaların bir kişiyi kefil olarak kabul etmesi kefilin kredi çekme kriterlerine uygun olmasına bağlıdır. Kefilin kredi notunun yeterliliği, sicil temizliği, sgk kaydı gibi noktalara dikkat edilir.

2019 Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Bazı bankalar risk alarak kredi notu düşük olanlara kredi verir. Aktifbank bu yönde kredi notu düşüklere kredi veren bankalardan biridir. Ancak bunu yaparken yüksek faiz oranı uygular. Kredi puanınız 800’e kadar inse de zorlanmadan kredi çekebilirsiniz. Ayrıca bu hizmeti şubeye gitmeden N kolay krediyle çekebiliyorsunuz. Ayrıca bu kredi sayesinde kredi notunuzu da yükseltme şansı yakalayabilirsiniz.  Buna ek olarak kredi notu düşük olanlara 2019 yılında kredi veren bankalar konusunda bir araştırma da yapabilirisiniz.

Kredi Notu Yükseltme Önerileri

Kredi notunuz düşük olsa da bu notu yükseltmek tamamen sizin elinizde. Bu durum birkaç ay alsa da kredi notunuzu kolayca istenen düzeye çekebilirsiniz.

Düzenli Ödeme: Düzenli ödemeler kredi notunu yükseltecek en önemli kriterdir. KKB düzenli ödemelerin kredi notuna %35 oranında etki gösterdiğini resmi olarak duyuruyor. Şuan mevcut kredi ve kredi kartlarınızın ödemesini düzenli olarak yaparsanız notunu yükselecektir. Hiç ödememek yerine asgari tutar ödemek kredi notunu olumsuz etkileyecektir.

Kredi Ürünlerine Ait Borçlarınızı Azaltma: ihtiyaç kredisi, konut kredisi, kredi kartı ya da mevduat hesabınızdaki ürünlerin borç toplamı kredi notunu etkiler. Kısa sürede kredi notunuzu yükseltecek en önemli durum borçlarınızı azaltmak olacaktır.

Yeni Kredili Ürün Açılışından Sonra Bekleme: Yeni kredi kartı ya da kredi aldıysanız yeni bir kredili ürün açtınız demektir. Bu durum risk oranını yükseltir. Birkaç ay düzenli ödeyerek kredi notunuzu arttırabilirsiniz.

Kredi Kullanım Yoğunluğu: Kredi ürünlerini sık kullanan biriyseniz kredi kullanım yoğunluğuna dikkat etmelisiniz. Çok yoğun kullanıyorsanız ve nispeten düzenli bir ödeme geçmişiniz varsa kredi notunuz iyi seviyede olacaktır.

Bankalarla Çalışmaya Devam: Kredi kartı kullanmaktan vazgeçmek sanıldığının aksine kredi notunu olumlu etkilemez. Kredi ürünlerini kullanmanız kredi notunuzu yükseltir.

Kredi notu çalıştığınız bankanın KKB’ye bildirim yapmasıyla birlikte birkaç ayda yeniden hesaplanarak güncellenir. Kredi notunun gerekli seviyeye gelmesi ortalama 7 ayı bulacak bir süreçtir. Bu yüzden kredi notu düşük olanlar hem kredi veren bankaları arayabilir hem de kredi notunu yükseltmek adına işlem yapabilirsiniz.

 Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin