Ana sayfa Kredi Notu Kredi Notu Düşük Olması Krediye Engel mi?

Kredi Notu Düşük Olması Krediye Engel mi?

0
Kredi Notu Düşük Olması Krediye Engel mi?

Dönemsel olarak pek çok kişi veya kurumun krediye ihtiyacı olur. Bankalara yapılan kredi başvurularında dikkat edilen nokta başvuru sahibinin kredi sicilidir. Mevcut kredi kartı kullanım ve geri ödemeleri ve alınmış kredilerdeki ödeme disiplini kişi ya da kurumun kredi sicilini oluşturur. Herhangi bir sebeple düşük çıkan kredi sicili kredi sahibi olmanıza engel olmasın.

Kredi notu düşüklere kredi çıkar mı sorusunun cevabı kesinlikle evettir. Krediler çoğu zaman kişileri veya işletmeleri düştükleri zor durumdan çıkartan en önemli faktörlerdir. Geçmişte aldığı krediyi veya kullandığı kredi kartlarını düzenli ödeyememiş kişiler bankalardan çoğu zaman ret cevabı alır.

Başvuru sahibinin maddi gelirinin tümüne bakarak ihtiyaç tutarında kredi alınmasını sağlayan kurumlara duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Buna paralel olarak Kredi notu düşüklere kredi çıkar mı diye düşünenlerin başvurdukları yerlerde çoğalmaktadır. Düşük sicili olan kişi veya işletmelere kredi veren kurumlar arasında bazı banklarda bulunmaktadır.

Bu ihtiyaçlarda kredi uygun faiz oranları ve vadelerle müşteriye teklif edilir. Kredi sicili düşük olan bir başvuru sahibinin özellikle kamu kuruluşlarında çalışan bir yakının kefil olması bakış açısını tamamen değiştirecektir. Bu önemli kaynak bankaların sevdiği bir durumdur. Kefil gösterilerek yapılan başvurularda kredi miktarları yükselirken vade uzar ve kredi faizi de makul seviyelere iner.

Kefil bu konuda olmayacak bir işi olduracak kuvvete sahipken oranda etkili bir diğer yöntem ise ipotek bildirisidir. Kredi sicili düşük olan başvuru sahibi zaten bozuk olan ödemelerini toparlamak ve birleştirmek için kredi talebinde bulunabilir. Burada bankaların dikkat ettikleri tek şey kendi risklerinin azalmış olmasıdır.

Kredi sicili düşükken kredi başvurusunda bulunmak isteyenlerin bu başvuruyu telefon bankacılığı veya online olarak yapması genel olarak önerilmez. Kredi notu düşüklere kredi çıkar mı diye düşünerek şartlarını uygun hale getirerek başvurmak isteyenlerin kefilleri ile birlikte en yakın banka şubesine giderek işlemlerini müşteri temsilcisi ile yapması daha uygundur.

Başvuru aşamasında kefili veya ipoteğe konu olan şeyi gören banka çalışanının olumlu notu kredi işlemleri üzerinde olumlu etki yaratabilir. Bu durumda olan kişilere banka dışında nakit veren kurumlarda bulunmaktadır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin