Ana sayfa Kredi Notu Kredi Notu 1 Ayda Ne Kadar Yükselir?

Kredi Notu 1 Ayda Ne Kadar Yükselir?

0
Kredi Notu 1 Ayda Ne Kadar Yükselir?
Kredi notu 1 ayda ne kadar yükselir?

İçinde bulunmuş olduğumuz yıllarda yaşamakta olan modern birey çeşitli amaçlarla elde etmek istediği ürünün fiyatını ya da belirli bir hizmetin bedelini ödeyebilmek için, eskiden kullanılmakta olan ve şimdi de bazı yaşlıların kullanmakta olduğu para biriktirme yöntemi yerine, bankaların en çok kullanılmakta olan hizmeti, kredi çekme sayesinde elde edebilmektedir.

Bu sebeple günümüzde, bireylerin elde etmek istedikleri şeylere kredi çekerek ulaşabilmesi durumu, kişilerin bankalarla olan ilişkilerini belirten bir kredi notu oluşması durumunu sağlamıştır.

Aynı zamanda yazımızın da başlığı olan Kredi Notu 1 Ayda Ne Kadar Yükselir? Sorusunu cevaplandırmadan önce kredi notu denilen şeyin ne olduğunun ve kredi notu denen şeyin nasıl belirlendiğini, hangi alanlarda kullanılmakta olduğunun etraflıca anlatılmasında büyük bir yarar bulunmaktadır.

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu ülkemizde yalnızca, bağımsız bir kuruluş olan Findeks Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirlenmekte olan bir puanlama sistemine verilmekte olan isimdir.

Kredi notu, findeks KBB yani Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirlenmektedir.

Kredi notunun belirlenmesinde, kredi notu belirlenecek kimsenin daha önce bütün bankalarla geliştirmiş olduğu ilişkilerine bakılmakta ve kredi notu bu ilişkilerde kredi alacak kimsenin sadakatine bakarak belirleniyor olmaktadır.

Ancak genellikle kredi notu, riskli, çok riskli, orta iyi ve çok iyi olmak üzere gruplandırılmaktadır. Her banka Findeks KBB yani Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirlenmekte olan kredi notuna bakarak, bu kimselere kendi politikaları doğrultusunda değişken avantajlarla krediler vermektedirler.

Örneğin bazı bankalar, kredi notu çok düşük olan riskli ya da çok riskli grupta bulunmakta olan ve kredi almak isteyen kimselere kredi vermek için, kefil göstermelerini zorunlu tutmaktadır.

Bunun dışında bazı bankalar bu kimselerin kredi başvurularını reddetmekte ya da bu kimselere daha yüksek oranlarda faizle kredi vermektedirler.

Bu sebeple de kredi notu düşük olan kimseler genellikle, Kredi Notu 1 Ayda Ne Kadar Yükselir? türünde sorular sormaktadırlar.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi notu çeşitli şekillerle yükseltilebilmektedir. Özellikle kredi çekecek olan kimseler kredi notu 1 ayda ne kadar yükselir? biçiminde sorular sormakta ve kredi çekmeden önce kredi notlarını yükseltmeye çalışmaktadırlar.

Yukarıda da bahsedildiği gibi, bankalarla kötü borç ilişkileri geliştirmiş kimselerin kredi notları düşük olmaktadır.

Kredi notunu yükseltmenin en kısa yolu, ödemelerini düzenli yaparak kredi kartı kullanmak olacaktır. Bu kısa bir sürede sizin kredi notunuzu bir grup atlatacak bir etki yapacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin