Kapalı

Kredi Karttan Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

nakit avans

Günümüz bankacılık ürünlerinden en önemlisi ve en fazla tercih edilen ürünü kredi kartlarıdır. Kredi karttan nakit avans çekiminde taksitli bir şekilde de yine nakit avans çekiminin olduğunu belirtelim. Zira bazı insanlar nakit avans çekiminde sonraki ay da o tutarı ödemeyebiliyor. Hali ile sıkışık bir duruma düşmemek adına, taksitli nakit avans çekimi oldukça fazladır.

Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Nakit paraya ihtiyacı olan ya da alış verişlerde bankaların kredi kartları kanalı ile taksitli alış veriş yapmak isteyen tüketicilerin bankaların kapısını çalarak kredi kartı talebinde bulunduğu bilinen bir gerçektir. Bankalar tüketicilere gelir durumlarına göre kredi kartı veriyor. Tüketicilerin gelir durumlarına göre kredi kartlarının limitleri bankalar belirleniyor.

Tüketiciler bankalardan almış oldukları kredi kartları ile birçok avantajdan yararlanabiliyorlar. Yararlanmış oldukları avantajlar arasında akıllara taksitli alış veriş yapma gibi en çok uygulanan alış veriş türü gelmektedir. Ancak tüketiciler kredi kartlarından genelde nakit avans çekimi açıksa nakit avans çekimi daha yaygın şekilde kullanılmaktadır. Sürekli asgari ödeme yapan kesim içinse alışveriş en doğru çözüm olmaktadır. Örneğin ödeme de zorluk çeken kişiler önce kredi kartlarını yatırmakta daha sonra bu kartlarından diğer ödemelerini yaparak aylık giderlerini en azından daha az bir miktara indirmektedir.

Nakit Avansın Özellikleri Nelerdir?

Nakit avans kredi kartı kullanan tüketicilerin acil nakitte ihtiyaçları olması durumunda kullanabildikleri imkânlardan birisidir. Tüketiciler nakit avans çekmek istediklerinde kredi kartları ile bu işlemi çok çabuk gerçekleştirebiliyorlar. Kredi kartları ile ATM’lerden nakit avans çekilebiliyor. Çekilen nakit avanslar peşin olarak çekildiği gibi taksitli seçenekleri ile de çekilebiliyor. Çekilen nakit avanslar ister taksitli ister taksitsiz olasın belli bir faiz oranı dahilinde kullanılabiliyor. Çekmiş olduğunuz tutara göre nakit avans bedeli değişmektedir. Kredi kartları genellikle alış veriş alanlarında kullanılsa da nakit avans konusunda da kullanılabilen kartlardır.

Sonuç olarak bakıldığında öncelikle bankamatik kısmına kredi kartınızı bırakıyorsunuz ekrana gelen kısımda nakit avans seçeneğini tıklıyoruz ve iki ekrandan birinde taksitli veya tek çekim nakit avans kısmı beliriyor. Sizde duruma göre ikisinden birini tercih ediyorsunuz !

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top