Ana sayfa İhtiyaç Kredileri Kredi Kartlarında Kefil

Kredi Kartlarında Kefil

0
Kredi Kartlarında Kefil

Bazı bankalar ödeme alamayacakları kişilerden bir vekil isterler. Vekil istemelerinin sebebi ise kişilerin işlerinin garanti olmaması ve bu kişilerin eğer işten çıkarsa, parayı ödeyemezse gibi koşullarla karşı karşıya gelince gereken para Vekilden alınmakta. Vekil olurken dikkat etmek gerektiği gibi vekil olunan kişiyi seçerken de dikkat etmek gerekiyor. Çünkü vekilinde her durumda parayı ödemesi gerekebilir. Vekil olurken kesinlikle dikkat etmek gerekir çünkü hiç tahmin etmediğiniz bir anda evinize haciz dayanabilir. Bu gibi durumlarda herkese güvenmek çok yanlış olabiliyor. O yüzden birine vekil olmadan önce 2 kere düşünseniz iyi olur. Çünkü zaten banka bu adam güvenseydi bir vekil istemezdi banka bu adam güvenmediğine göre vekil istiyor ki bu adamın parayı ödemesi garanti olmaz ise para sizden karşılansın. Dediğimiz gibi vekil olmadan önce 2 kere düşünmekte fayda var.

Tabi bankalar vekil isterken bazen güvendikleri müşterilerinden bile isteyebilirler. Bunun sebebi ise ödemesi tamı tamına kesin değildir ancak biz yinede işimizi garantiye alalım demektedirler. Yani vekil olmak her zaman büyük bir risk olmayabilir. Peki, bankalar hangi durumlarda vekil isterler. Bankalar bir kere çok büyük paralar talep ederseniz bu gibi durumlarda sizden vekil isteyeceklerdir. Ayrıca işiniz garanti bir iş değilse, işten çıkarılma ihtimaliniz varsa gibi durumlarda sizlerden vekil isteyeceklerdir.

Yani vekil isteme durumları böyle kısıtlı durumlardır. Her zaman istenmez ama istendiğinde de doğru kişinin seçilmesi için ısrarcı olunur. Çünkü doğru kişiyi seçmezseniz ya siz onu ya da o sizi yarı yolda bırakmak isteyebilir. Bu yüzden vekil olurken de vekil seçerken de dikkatli olun. Hatta vekil durumlarına girmemek için Kredi kartları almaktan vazgeçmek bile istemek mantıklı. Yani vekil durumları riskli durumlardır. Arkanızda güçlü bir dayanağınız yoksa asla vekil olmayın. Başkaları tarafından kullanılabilirsiniz veya istemeden karşı taraf sizi üzebilir.

Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için dikkatli olmak şart. Ancak vekil işine de ön yargılı bakmanızı da tavsiye etmiyorum çünkü vekil olmak bazen sizin için hiçbir şey değiştirmez. Ama dediğim gibi güvenceniz yoksa asla vekil olmamanız hem sizin için hem de vekil olacağınız kişiler için daha iyi olacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin