Kapalı

Kredi Kartları ve sağladığı Kolaylıklar

Kredi kartı nakit para bulunduramadığımız zamanlarda imdadımıza yetişen para kaynaklarıdır. Bir alış veriş fırsatı yakaladığında üzerinizde nakit para yoksa, o fırsatı kaçırırsınız. Peki eğer kredi kartınız varsa ? İşte o zaman cebinizde nakit para bulundurmanıza gerek kalmadan alış verişinizi gönül rahatlığıyla yaparsınız. Neredeyse tüm iş merkezleri kredi kartıyla ödeme yapmanız için size olanak tanıyor. Pos makineleri internet üzerinden MAİL ORDER yapabileceğiniz bir sürü alış veriş merkezi var. Kredi kartı paradan sonra icat edilen en önemli araçlar olarak hayatımıza kolaylık getiriyor. Tüm bankalar müşterilerinin alış- veriş rahatlığını sağlamak amacıyla fırsatlarıyla beraber kredi kartları dağıtıyor. Şimdi  size popüler  olan birkaç bankanın  en popüler kredi kartları hakkında bilgi verelim :

HSBC ADVANTAGE CLASSİC CARD : Bu kartı alan herkese 1000 TL kredi veriliyor. Yıllık ödeme ücreti  65 TL olan bu kartın diğer avantajları  ise şöyle :Bu kartı alan müşteriler 2  yıl boyunca üyelik  ücreti ödemezler. Yapacakları alış verişlerde dilerlerse tatil puanlara sahip olarak ücretsiz tatil yapabiliyorlar.

TEB BONUS CARD : Yıllık üyelik ücreti 69 TL olan bu kartı alanlar  alışverişlerde %20 ekstra Bonus kazanıyorlar. Bonus program ortağı alış veriş merkezlerinde yapacakları her alış veriş için %20 fazladan Bonus puanlar kazanıyorlar. Nakit Avans çekme imkanı da sunan TEB BONUS CARD ‘ı ilk kez alanlar için ilk yıl dönem borcu 10 TL  olarak düzenleniyor.

İNG BANK İNG PEGASUS PLUS CARD:  İNG BANK İNG PEGASUS PLUS CARD  ile  yapılacak tüm alış verişlerde %1 uçuş puanı veriliyor. Yıllık ücretin alınmadığı bu kartı alanlar bedava uçuşların tadını çıkarıyor.

AKBANK’IN AXESS KARTI :   AKBANK  bu kartı  yıllık 80 TL  üyelik ücreti alarak bu kartı veriyor.Bu kartın  avantajları ise çok  büyük. Bu kart sizlere Çip paralar kazandırıyor ve alış verişlerinizde 9 aya varan taksit imkanları sunuyor. Bir yıl boyunca alış veriş sözü verirseniz ,500 TL ye varan miktarlarda çip para kazanabiliyorsunuz. Kredi çekme imkanınız da var. Bir SMS yollayarak 15 bin TL kredi alabilir ve bu aldığınız krediyi 9 taksitte geri ödeyebilirsiniz.

Ancak; en güzeli kredi kartını hayatımızdan çıkartmak sadece temel ihtiyaçlar için kullanmak her zaman en iyisidir, yarının parasını bu günden harcamak, güzel olsa gerek ama yarın ne harcarız orası şüpheli.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top