Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma (HIZLI YÖNTEM)

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma (HIZLI YÖNTEM)

0
Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma (HIZLI YÖNTEM)
kredi kartını internete açtırma

Kredi kartı ile internet alışverişi yapanlar, 31 aralık 2017 tarihine kadar onay vermeleri gerekiyor bankalarına. Zira bu tarihten sonra onay vermeyenler, mevcut kredi kartları dahilinde internet üzerinden her hangi bir işlem yapamayacak. Kredi kartı internet alışverişi açmak için yapılması gerekenleri buradan sizlere vereceğiz. Zira internet üzerinden kredi kartı ile harcama yapanların sayısı, ülkemizde oldukça fazladır.

Kredi Kartımı İnternet Alışverişlerine Nasıl Açabilirim?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından açıklanan bildiride, 20.10.2016 tarih ve 7052 sayılı Kurul kararı ve 22.02.2017 tarihli yazısına göre kartınızı internet harcamalarına açtırmak zorundasınız. Bu kartlara baktığımızda banka kartları, kredi kartları ve ek kartları kapsamaktadır. Bunun amacı, ülke içinden dışarıya çıkacak olan mali tutarları gözlemlemek amacı ile yapılan çalışmalardan bir tanesidir.

Hemen herkesin aklında ise kredi kartı internet alışveriş onayı, kredi kartı internet onayı soruları gelmekedir.

İş bankası, garanti bankası, finansbank, yapı kredi bankası gibi bir çok bankadan kredi kartı alan müşteriler bu uyarıları dikkate almadıklarında ocak 2018’de internet alışverişi yapma aşamasında kredi kartlarını kullandığında ve onay vermedikleri sistem tarafından otomatik olarak verildiğinde ne yazık ki kart çekimi olmayacak ve sonuç olarak kredi kartınız ile hiçbir alışveriş yapamayacaksınız. Bireyler kredi kartı internet alışverişi açtırma konusunda bilgiye ihtiyaç duymaktadır. Zira BBDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu) ilgili süreçte 17 ağustos 2017 son tarih demesine rağmen, ilgili tarih uzatılarak son başvurma tarihi 31 aralık 2017 olarak güncellenmiştir. Bu nedenle tüm bankalar ve alışveriş siteleri gerek mesaj gerekse de internet üzerinden kullanıcılarına veya müşterilerine uyarıda bulunmaktadır. Eğer ki sizlerde aşağıdaki bankaların kredi kartlarını kullanıyorsanız, bu yöntemler dahilinde kolay ve hızlı olarak kredi kartınızı internet alışverişlerine açtırabilirsiniz.

kredi kartini internete acma - Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma (HIZLI YÖNTEM)
kredi kartını internete açtırma

Garanti Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma
Kredi kartınız için onay vermek isterseniz SMS ile “ONAY” yazıp kart son 6 haneyi 3340’a gönderebilir, Paracard’ınız için onay vermek isterseniz SMS ile “AÇIK” yazıp kart son 6 haneyi 3340’a gönderebilir, 444 0 333 Alo Garanti’yi arayabilir, Garanti internet şubesi, Mobil uygulama veya Garanti Bankası şubelerinden işlem sağlayabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma
Aralarında boşluk bırakarak “SANALONAY” yazıp herhangi bir bireysel İş Bankası kredi kartı ya da Bankamatik kartınızın son altı hanesini 4402’ye SMS ile gönderebilir,
“0850 724 0 724” İş Bankası Müşteri Hizmetlerini arayabilir, İnternet Şubesi, İşCep veya Maximum Mobil kullanarak veya İş Bankası şubelerinden işlem sağlayabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma
“INTERNET” yazıp 8885’e ücretsiz SMS gönderebilir,
444 25 25’i Akbank Müşteri Hizmetlerini arayabilir, Akbank Direkt’i kullanabilir veya Akbank şubelerinden işlem sağlayabilirsiniz.

Yapı kredi Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma
“AÇIK” yazıp bir boşluk bırakarak kart üzerindeki müşteri numaranızı 4944’e ücretsiz SMS gönderebilir,
444 0 444 / 0850 222 0 444 numaralı Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı arayabilir, Yapı Kredi İnternet Şubesi’ni ziyaret edebilir veya Yapı Kredi şubelerinden işlem sağlayabilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma
INTERNET yazıp bir boşluk bırakıp kredi kartı numaranızın son 4 rakamını yazarak 2273’e gönderebilir,
0850 222 0 900 QNB Finansbank Müşteri Hizmetlerini arayabilir, QNB Finansbank internet şubesini ziyaret edebilir veya QNB Finansbank şubelerinden işlem sağlayabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma
“AÇIK” yazıp boşluk bıraktıktan sonra kartın son 4 hanesini 2941’e SMS gönderebilir,
0850 200 0 666 TEB Müşteri Hizmetlerini arayabilir, CEPTETEB İnternet Şubesinden, TEB ATM, TEB şubelerinden veya TEB Telefon şubesinden sesli yanı sistemi ile işlem sağlayabilirsiniz.

Halkbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma
“ONAY” yazıp 3404’e SMS gönderebilir,
0850 222 0 400 numaralı Halkbank Dialog’u arayabilir, Halkbank İnternet Şubesi veya Halkbank şubelerinden işlem sağlayabilirsiniz.

Ziraat bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma
444 00 00 – 0850 220 00 00 Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini arayabilir, Ziraat Bankası internet şubesi veya Ziraat Bankası şubelerinden işlem sağlayabilirsiniz.

ING Bank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma
“ONAY” boşluk kartınızın son 4 hanesini yazarak 2205’e SMS gönderebilir,
0850 222 0 600 ING Bank Müşteri Hizmetlerini arayabilir, ING Bank internet bankacılığı veya ING Bank şubelerinden işlem sağlayabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma
“ONAY” boşluk kartınızın son 6 hanesini 6635’e SMS gönderebilir,
0850 222 0724 Vakıfbank Müşteri Hizmetlerini arayabilir, Vakıfbank internet bankacılığı veya Vakıfbank şubelerinden işlem sağlayabilirsiniz.

Denizbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma
Tüm kartlarınızı internet alışverişlerinde kullanmaya devam edebilmek için HEPSİ yazıp 3280’e SMS gönderebilir, ek bir kartınız özelinde onay vermek istemeniz durumunda ise her bir kartınız için ayrı ayrı SANAL boşluk kartınızın son 6 hanesini yazıp 3280’e göndermeniz gerekmektedir. 0850 222 0 800 Denizbank Müşteri Hizmetlerini arayabilir, Denizbank internet bankacılığı veya Denizbank şubelerinden işlem sağlayabilirsiniz.

Yukarıdakilere ek olarak bonus kredi kartını internet alışverişlerine açtırmak için garanti bankası, vakıfbank ve teb gibi bankaların açıklamalarına bakabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin