Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartındaki parayı nakite nasıl çeviririm? (Faizsiz Ve Taksit İmkanı İle)

Kredi Kartındaki parayı nakite nasıl çeviririm? (Faizsiz Ve Taksit İmkanı İle)

0
Kredi Kartındaki parayı nakite nasıl çeviririm? (Faizsiz Ve Taksit İmkanı İle)

Kredi kartlarının yaygınlaşmasıyla birlikte insanlar kredi kartlarında bulunan limitlerini taksitli veya taksitsiz bir şekilde nakite çevirme yöntemlerini araştırmaktalar. Aslında bankalar, kredi kartı ve size bu imkanı sunan web siteleri sayesinde kredi kartında ki parayı nakite çevirme işlemi tamamen yasal ve kolay bir şekilde artık sağlanabiliyor.

Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için evvela bir banka hesabınızın, online internet bankacılığınızın ve bir altın hesabınızın bulunması gerekiyor.

Kredi Kartında Ki Parayı Nakite Nasıl Çeviririm?

Aslın da yukarıda sizlere bahsettiğim üzere bu olay artık tamamen yasal ve kolay bir biçimde sizlere sunuluyor. Evvela bu işleme başlayabilmek için sizlerin sahip olması gerekenleri bir formül edasında listeyelim:

  1. Herhangi bir bankaya ait İnternet bankacılığı
  2. Limiti olan kredi kartı
  3. Bankanız da açılmış altın hesabı
  4. Altını alacağınız herhangi bir Hesaba Havale Altın imkanı sunan kuyumcu şirketi.

Liste de yer alan maddelere sahipseniz sadece şirketlerin sizlere belirttiği ufak komisyonlar karşılığında bu imkanı sağlayabiliyorsunuz.

Evvela internet bankacılığınıza girip herhangi bir altın hesabınızın mevcut olup olmadığını kontrol edin. Eğer bir altın hesabınız var ise işiniz daha kolay olacak ve zaman kaybı yaşamayacaksınız. Fakat eğer altın hesabınız da yoksa korkmayın. Çünkü çoğu banka internet bankacılığı üzerinden altın hesabı açmanıza tek tık ile kolayca imkan sağlıyor. Ayrıca bu hizmetten bir ücret almıyor. Fakat eğer bu hesabı oluşturma imkanı görünmüyorsa hemen en yakın banka şubenize gidip altın hesabı açmak istediğinizi söylemeli ve bu hesabın internet erişimi iznini de onaylamanız gerekmektedir.

Kredi Kartında Ki Parayı Nakite Çevirme İşlemi

Kredi kartı limitinize göre ne kadarlık bir nakit ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Bunu da belirledikten sonra yapmanız gerekecek olan işlem hesaba havale altın satan herhangi bir şirketten bütçenize uygun bir havale altın gramı seçip ödemesini yapmanız olacaktır.  Bahsi geçen hizmeti sunan şirketler gramajına göre normal fiziksel altınlara kıyasla aynı oranda bir fiyat belirliyor, bu fiyatlar uçuk veya ulaşılmaz durumda değil sabit normal altın fiyatlarıyla aynı durumda.

İmkanlar 150 TL den binlerce liraya kadar uzayan tutarlar neticesinde devam ediyor. Bütçenize uygun olan bir seçim yaptıktan sonra ödemesini kredi kartınız ile yapıyorsunuz. Aynı şekilde sepet ekranında size altın hesabınızın iban adresi soruluyor. Bura da dikkat etmeniz gereken nokta iban numaranız normal hesap numaranız değil, altın hesabınızın iban numarasıdır. Eğer asıl hesabınızın iban numarasını verdiyseniz korkacak bir durum söz konusu değil, sadece altın size ulaşmaz ve tekrar iban düzeltme konusunda firma ile iletişime geçmeniz ve vakit kaybetmeniz anlamına gelir. En kötü ihtimal ile de paranız iade edilip siparişiniz kapatılır.

İban numaranızı da yazdığınız da firmaların sizlere belirtmiş olduğu süre içerisinde hesabınıza havale altın gönderimi sağlanır. Bu süreç aynı gün olabielceği gibi 1 – 3 gün arası da sürebilir. Firmaya danışarak süreç hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmanız mümkündür. ödemeyi kredi kartınız ile peşin olarak yapabildiğiniz gibi anlaşmalarına göre 3 – 9 taksit aralığına göre taksit ile de alabilirsiniz. Tabi ki bazı firmalarda vade farkı belirebilir.

Havale Altını TL’ye Çevirme

Yukarıda belirttiğimiz işlemleri gerçekleştirdikten sonra hiç bir sorun olmaksızın altınınız altın hesabınıza ulaşacaktır. İnternet bankacılığınızdan altın hesbaınıza girdiğiniz de “1 ALT” veya farklı şekilde hesabınızda bulunan altınları görebilirsiniz. Ve altınınızı biriktirme amaçlı değil de hemen nakite kullanmak amaçlı aldıysanız yine aynı menüden “TL’ye çevir” linkini bulmalı ve tıklamalısınız. Bu şekilde altınız gramajına göre tl karşılığına çevrilerek asıl TL hesabınıza virman olacaktır.

Bundan sonrası size kalmış, istediğiniz şekilde nakit tutarınızın kullanımını sağlayabilirsiniz. Hem faizsiz hem de kredi kartınızdan kredi kartında ki parayı nakite çevirme işlemini gerçekleştirmiş oldunuz.

Hesaba Havale Altını Nerelerden Alabilirim?

Hesaba havale altın imkanı sunan onlarca güvenilir firma mevcut. Bunları kısa süreli bir araştırma sağlayarak bulabilir, size bütçenize en uygun olanını bularak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta ise kesinlikle her siteye güvenmemeniz, vergi ve sicil numaralarına dikkat ederek şirketi teğit etmeniz ve içinize şüphe düşüren web sayfalarından kesinlikle uzak kalmanız şeklinde listelenebilir. Kredi kartında ki parayı nakite çevirme işlemi aslında bu kadar basit bir işlem.

Bu sayede hem size kurulan ve yüksek faizler sunan kötü niyetli kişilerden kendinizi kurtaracak hemde tamamen yasal olan bu işlem sayesinde taksitle işlemi gerçekleştirebileceksiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin