Kapalı

Kredi Kartına Limitinden Fazla Para Yatırmak

Kredi Kartına Limitinden Fazla Para Yatırmak

Ekonomik ve günlük hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelen kredi kartları ile pek çok alışverişi taksitli olarak yapmak mümkün oluyor. Kredi kartı kullanımı taksit avantajı, nakit avans çekimi gibi cezbeden fırsatlarla her geçen gün daha da artıyor.
Kredi kartı kullanarak alışveriş yapmayı tercih eden kişiler daha fazla harcama yapabilmek ve nakit taşımamak adına kredi kartına limitinden fazla para yatırmak işlemini kullanabiliyorlar.
Kredi kartına limitinden fazla para yatırma bazı bankalar tarafından kabul ediliyor ancak bazı bankalar kredi kartına limit üstü para yatırmayı engellemek adına sınır koyabiliyor.
Kredi kart limitinin eksik kaldığı zamanlarda tüketiciler limit üstü para yatırarak taksit avantajından yararlanabiliyor ve fazladan para yatırarak limit arttırma işlemi gerçekleştiriyorlar.

Kredi Kartına Limitinden Fazla Yatırılan Para Çekilebilir Mi?

Tüketiciler bilerek veya bilmeden kredi kartına daha fazla para yatırabiliyor. Kart limiti bin TL olan kişi bin 500 TL yatırıyor ve kart kullanımı sırasında öncelikle beş yüz TL kullanılıyor. Harcama esnasında kullanılabilen bu para ise nakit olarak asla çekilemiyor.
Kredi kartına fazla yatırılan para ATM çekiminde nakit avans kullanımı devreye giriyor ve fazla parayı çekmek isteyen kişiler faiz ödeyebiliyor. Limit üstü yatırılan para bankanın şubelerinde alınabiliyor ancak gişe görevlisine özellikle limit üstü para çekimi konusunda uyarıda bulunmak gerekiyor aksi takdirde yine nakit avans faizi ödenebiliyor.

Kredi Kartına Limit Üstü Para Yatırıldığında Ne Olur?

Kredi kartına limit üstü para yatırımı çoğu banka tarafından kabul ediliyor ve tüketiciler kart limiti üstünde fiyatlara sahip olan ürünleri satın alabiliyor. Bankalar bu uygulamayı tasvip etmese de tüketiciler sık sık buna başvuruyor ve taksitli ürün sahibi olabiliyor. Kredi kartına limit üstü para yatırıldığında asla boşa gitmez ve tüketiciler mağdur olmaz. Yatırılan para sadece nakit çekime kapalıdır ve internet alışverişleri, teknoloji, eğlence ya da giyim alışverişleri yapılabilir.
Kredi kartı limitten fazla para yatırma işleminde bulunan ancak kredi kartından o ay harcama yapmayan kişiler de gelecek ay ya da sonrasında bu parayı kullanabilir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top