Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartımın Limitini Nasıl Artırabilirim?

Kredi Kartımın Limitini Nasıl Artırabilirim?

0
Kredi Kartımın Limitini Nasıl Artırabilirim?
kredi kartı limit artırımı

Kredi kartları kişilerin ihtiyaçlarına karşılık çözüm sunsa da, bazı günler kart limitlerine takılabiliyor. Bu durumda kredi kartı limitini nasıl artması gerektiği konusunda çaresiz kalabiliyor bireyler. Burada bilmeniz gereken en önemli detay kredi kartı limitlerindeki değişiklik tamamı ile sizlerin maaş veya gelir bilgisine göre şekillenmektedir.

Kredi kartı limitlerini, aylık geliriniz ve sahip olduğunuz varlıklara paralel olarak belirlenir. Aylık düzenli bir geliriniz varsa ona paralel limitte bir kredi kartınız olabilir. Bankalara herhangi bir maaş hesabı açtırdığınız da bankalara size maaşınızla orantılı bir kredi kartı da gönderir.

Bankalar hesaplarınızı ve nakit akışınızı inceleyerek kredi kartı limitinizi artırma yoluna gidebilirler. Kredi notunuzun da bankalarla olan iş birliğinizde önemli bir role sahip olduğunu hatırlayarak kredi kartı limitinizin buna bağlı olarak artırılabileceğini de bilmelisiniz.

Otomatik Limit Artırım Talebi

Bankalarla olan iş birliklerinde, bankalar müşterilerin nakit akışlarını, yaptıkları ödemeleri takip ederek kredi kartı limit artırımı konusunda görüşlere sahip olurlar ve bu görüşler ve raporlar sonucu limitlerin artırılıp artırılmayacağına karar verirler. Kredi kartınızın aylık ödemelerini düzenli bir şekilde gerçekleştiriyorsanız doğal olarak kredi notunuz da olumlu bir şekilde etkilenecektir.

Aylık geliriniz kredi kartınızın limitinin artırılmasına olanak verecek bir miktar ise kolaylıkla kart limiti artırım talebinde bulunabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanarak otomatik limit artırım talebinde bulunabilirsiniz. Bankanız belirli aralıklarla limitinizin artırılması için eğer uygun şartlar oluşmuşsa sizi arayarak bilgilendirir ve onayınızı alırlar.

İnternet Şubesi Aracılığıyla Limit Artırma

İnternet şubesine kullanıcı adınız ve parolanız ile giriş yapın. Kredi kartı limit artırım talebinizi girin. Aylık geliriniz ve belirlemek istediğiniz kredi kartı güncel limiti size sorulur. İlgili alanları doldurduktan sonra talebinizin onaylanıp onaylanmadığı birkaç dakika içerisinde size bildirilir. Dilerseniz müşteri hizmetlerini arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin