Ana sayfa Banka Haber Kredi Kartımı Nasıl İptal Ederim?

Kredi Kartımı Nasıl İptal Ederim?

0
Kredi Kartımı Nasıl İptal Ederim?

Kredi kartları bilindiği gibi bankalardan temin edilir. Bundan dolayı kredi kartlarını iptal etmek için yapılması gereken şey, kart aldığınız bankayla irtibat kurmaktadır. Bankanızı telefonla aramanız uygun bir tercih olacaktır. Kredi kartı nasıl iptal ederim sorusunun belki de akla ilk yanıtı telefon seçeneğidir.

Telefonda hizmet sunan müşteri temsilcilerine kredi kartınızın iptal edilmesini istediğinizi belirttiğinizde sizlere direkt olarak sebebini sorar. Bu sebep sizin için ne kadar geçerli bir sebep olursa olsun, müşteri temsilcileri sizleri bu kararınızdan vazgeçirmek için çeşitli imkanlar sunacaktır. Yani kart limiti düşürme ya da çeşitli hediye seçenekleri gibi teklifler sunulabilir. Ancak sizler bu teklifleri de kabul etmezseniz eğer kartınızın 1 hafta içerisinde iptal edileceğini belirterek daha sonrasında kredi kartınızı kırarak atmanız istenecektir.

Kart iptali seçeneklerinden bir diğeri de direkt olarak banka şubesine gitmektir. telefon bankacılığına güveniniz yoksa kredi kartınızın iptal olmasından emin olmak için şubeden işlem yapabilirsiniz. Elinizde açıklayıcı bir belgenin olmasını isterseniz şubeye gitmeniz sizin için daha mantıklıdır.

Bir dilekçe hazırlayarak kart iptal talebinizi bankaya verebilirsiniz. Bu dilekçe aslında çok kolay hazırlanır. ‘… numaralı kredi kartımın iptalini talep ediyorum. Gereği neyse yapılmasını arz ederim.’ Şeklinde belirterek bu isteğinizi bankanıza belirtebilirsiniz. Yanınızda nüfus cüzdanı fotokopinizi de vermeniz gerekecektir. Kredi kart iptalinden sonra sizlerden yine kartı kırarak atmanız istenir.

Bu iki işlemin yanı sıra diğer seçenek ise kredi kartınızın borcunu tamamen kapatmak olacaktır. Kredi kartı nasıl kapatılır diye dert etmek yerine borcunuzu ödemesini gerçekleştirebilirsiniz. Taksitlerle yapılmış olan alışverişlerinizde dahil olmak üzere bütün borcunuzu kapatmanız gerekir. Kredi kartınızı iptal ettirmeniz durumunda bankalar borç olan tüm meblağın ödenmesini isteyecektir.

Bu nedenle eğer taksit yaptıysanız tüm taksit sayısı kadar borcunuzu ödemeniz gerekir. Ödemenizin tamamını yapmamanız durumunda kredi kartınızın iptal işlemini gerçekleştirmeniz de mümkün olmamaktadır. Aslında hem telefonla hem de şubeyle kredi kartınızın iptal işlemini yapmak istediğinizde yine sizlerden borcunuzun ödenmesi gerektiği belirtilir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin