Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartımdan Habersiz Para Çekilmiş Ne Yapmam Gerekir?

Kredi Kartımdan Habersiz Para Çekilmiş Ne Yapmam Gerekir?

0
Kredi Kartımdan Habersiz Para Çekilmiş Ne Yapmam Gerekir?
kredi kartımdan habersiz para çekilmiş

Kredi kartları kişilerin nakit ihtiyaçlarını anlık olarak giderebilen belli limitlere sahip kartlar olmaktadır. Her bankanın kredi kartı avantajları ve bir takım kuralları birbirinden farklı olarak yapılandırılır. Kişilere göre de her kredi kartı herkes için özelleştirilir. Yani kredi kartı üzerinde bulunan güvenlik numaraları dahil her rakam herkeste farklı olur. Birçok ihtiyacın giderilebildiği kredi kartları kişiye özel bilgilere sahip olduğu gibi herkesin de kendine özel belli şifreleri vardır. Herhangi bir bilginin başka birinin eline geçmesi durumunda istenmeyen durumlar yaşanabilir.Bu durumlardan en elzem olanı ve çok kişinin şikayetini çeken “kredi kartımdan habersiz para çekilmiş nasıl olur?” durumu.

Kredi Kartından Bilginiz Dışında Alınan Para İçin Ne Yapılmalıdır?

Birçok kişinin başına gelebilen kredi kartımdan habersiz para çekilmiş sorusu kişiler için önemli cevaplar aramaya neden olur. Eğer kişinin bilgilerini bildiği ortak bir kullanım yarattığı herhangi bir eşi dostu varsa ilk olarak bundan emin olmak gerekir. Ancak bunun dışında kredi kartında kişinin bilgisi olmadan limitin eksilmesi ya da para çekilmesi oldukça sakıncalı bir durumdur. Acil olarak ilk yapılması gereken işlem zaman kaybetmeden kişiyi kredi kartı üzerinde ki müşteri hizmetleri numarasından bankasını arayarak gerekli bilgileri vermek ve kartın iptalini istemektir.

Müşteri Hizmetleri İle Görüşme Nasıl Yapılır?

Bankanın müşteri hizmetleri arandığı zaman acil olarak kayıp ya da çalıntı gibi bir durum olup olmadığı size sorulacaktır. Bunun için müşteri hizmetleri kişileri hızlıca yönlendirir ve zorluk çıkmaz. Kişinin bilgisi dışında kredi kartında limit azalması yaşaması demek kredi kartı bilgileri bir başkasının da eline geçmiş anlamına gelir. Bazı internet siteleri üzerinden sadece kredi kartı bilgileri ile çok kolay alışveriş işlemleri yapmak mümkün olmaktadır. Sanal birçok dolandırıcılık sitelerinin gündemde olduğu bu zamanlarda kredi kartı ve banka bilgileri kesinlikle başkaları ile paylaşılmamalıdır. Ayrıca bu tür sorunlar yaşamamak ve rahatlıkla kredi kartı kullanabilmek için güvenlik önlemlerini tam olarak aldırmak ta önemlidir.

Bankadan Güvenlik Önlemlerinizi Tam Olarak Aldırın

Başta internet alışverişi gibi hızlıca ve kolayca kredi kartı kullanmaya uygun durumlar için bir önlem almak mümkündür. Bankayı arayarak bilginiz dışında işlem yapılmaması için yapılan her işlemin size kısa mesaj yoluyla gelmesini istemek gerekir. Böylece kredi kartı üzerinden yapılan her para çekme ya da internet alışverişi gibi durumlarda banka size kısa mesaj gönderir. Bu mesaj içeriğinde yer alan şifreyi işlemi yapan kişiden ister. Böylelikle güvenlik önlemi alınmış olur. Bu tür durumlarda bankalara bildirilen şikayetler sonrası kişinin adresine yeni bir kredi kartı gelir. Eski kredi kartı kullanıma tamamen kapatılır.​​

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin