Kapalı

Kredi Kartımdan Haberim Olmadan Harcama Yapılmış

kredi kartımdan harcama yapılmış

Kredi kartımdan haberim olmadan harcama yapılmış çok rastlanılan bir kredi kartı durumudur. Burada kişinin bilgisi dışında yapılan harcamalar sonrasında kişi, bankaya kredi kartı harcama itirazı dilekçesi doldurup göndermesi sonucuna göre (60 gün) yapılan harcama tutarları olumlu veya olumsuz olarak iade edilir karta. Yani kredi kartınıza çekilen tutarlar iade edilecektir. Ancak burada önemli noktalar vardır bunlardan biri, gerçekten de harcamanın kendiniz tarafından yapılmaması, bir ikincisi de bu harcamalar yapılsa dahi dönem borcunu yine ödemek zorundasınız.

Kredi kartımdan harcama yapılması

Kredi kartları her ne kadar hayatımızı kolaylaştırsa da güvenlik açısından her bireye sorun yaşayabilmektedir. Kart bilgilerinin son zamanlarda birçok dolandırıcı tarafından ele geçirilmesi ile birlikte kartlara olan güvende bir düşüş yaşanmakta ve kişiler kredi kartlarında bilgi dışı harcama konusunda bir endişe ile karşı karşıya kalınmaktadır. Böyle bir durumun olmayacağını, kartların güvenle korunduğunu dile getiren bankalar olsa da günümüz de siber yapının güçlenmesi ile birlikte dolandırıcılar her yolu deneme yoluna girmiştir.

Eğer ki kredi kartlarında bilgi dışı harcama ile ilgili bir endişeniz söz konusu ise kart dekontlarına, dönem içi harcamalara, provizyonda bekleyen harcamalara dikkatlice bakmalısınız. Eüer size ait olmadığınız bir harcama söz konusu ise ilk olarak bankanın çağrı merkezini vakit kaybetmeden arayarak kartınıza güvenlik endişesi ile bloke koydurmalısınız. Bundan sonra yapılacak olan harcamaları böylelikle engellemiş olabilirsiniz.

Kredi kartımdan fatura ödenmesi

Ancak siz bu aşama da farkında olmadan kredi kartlarında bilgi dışı harcama gerçekleşmiş ise bu nokta da yapmadığınız bir harcamayı geri almak adına banka alternatif bir yol sunmaktadır. Bu nokta da ayrıntılı bilgiyi dilerseniz çağrı merkezi üzerinden alabilirsiniz. Dilerseniz en yakın şubeye giderek harcama itiraz dilekçesi doldurup sizin yapmadığınızı düşündüğünüz harcamalara bir itiraz kaydı oluşturabilir ve banka personeline bu itirazı teslim ederek personel vasıtası ile geri ödeme talep edebilirsiniz.

Sonuç olarak bakıldığında şu şekilde örnek verebiliriz. Kredi kartımdan haberim olmadan 3 adet fatura ödenmişti ve hızlıca bankanın müşteri hizmetlerini aradım ve kredi kartımın iptalini sağladık. Haberim olmadan yapılan bu fatura ödemeleri dahilinde bankaya yaptığım itiraz, olumlu sonuçlandı. Zira her fatura talimatlarını olumlu yansıyormuş. Ancak bu olumlu yansıma bir sonraki ekstrede gerçekleşti. Yani dönem borcunu ödemek zorunda bırakıldım.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top