Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartım Kopyalanmış Ne Yapmalıyım?

Kredi Kartım Kopyalanmış Ne Yapmalıyım?

0
Kredi Kartım Kopyalanmış Ne Yapmalıyım?
kredi kartım çalındı

Kredi kartı kopyalama ile ilgili sorun yaşamak oldukça kötü bir durum olup, zaman kaybettirmeden kartınızı kapatmanız önerilir. Kredi kartım kopyalanmış bu durumda ne yapmalıyım sorusuna en net yanıtları yine buradan öğrenebilirsiniz. Kredi kartı, bankaların müşterilerine en çok kullandırdığı bankacılık ürünlerinden bir tanesidir. Müşteri kendi belirlediği şifre yardımıyla her türlü alışverişi kredi kartını kullanarak yapabilir. Müşteri ayrıca kendi isteği doğrultusunda internet alışverişi seçeneğini de tercih edebilir ve İnternet üzerinden kolayca alışveriş yapabilir.

Kredi Kartım Kopyalandı

Müşteri kredi kartını, internet alışverişlerinde kullanıyorsa güvenli alışveriş sitelerini tercih etmelidir. Aksi takdirde kredi kartı bilgileri kopyalanarak, fayda sağlamak isteyen kötü niyetli insanlar tarafından kullanılabilir. Kredi kartı bilgilerini kopyalayan site ya da kişiler, müşterinin kullanılabilir limiti doğrultusunda kredi kartını kullanabilir. Yasal bir suç olan kredi kartı kopyalama işlemi takibinin yapılması zor olduğundan kötü niyetli kişilerin kullandığı yöntemler arasında yer alır.

Müşteri alışveriş yaptığı site ya da sitelerde 3D Secure altyapısına sahip siteleri tercih etmelidir. 3D Secure sistemi ile müşterinin yaptığı işlemi onaylaması gerektiğinden (cep telefonuna kısa mesaj ile onay şifresi gelir ve gelen şifre alışverişi tamamlamak için kullanılır) müşteri açısından fayda sağlayan bir uygulamadır. Müşteri internet alışverişlerini güvenli bulmuyorsa kredi kartını sadece fiziki işlemlerde kullanabilir. Ayrıca kredi kartını internet alışverişine kapatmak da bir başka çözüm yoludur.

Kredi Kartım Kopyalanmış

Özellikle güvenmediğiniz daha önce alışveriş yapmadığınız bir siteden alışveriş yapmak zorunda kalırsanız bu durumda sanal kart kullanmaya özen gösterin tek kullanımlık olan ya da limitini sizin belirlediğiniz kartlarınız ile daha güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. İhtiyaç olmadıkça kredi kartınızın yurt dışı alışverişlerine kapalı olmasını sağlayın. Sadece alışveriş yapma durumunuz olduğunda açarak işleminiz bittiğinde geri kapatabilirsiniz.

Sonuç olarak bakıldığında kart kopyalama dolandırıcılık olup buna maruz kaldığınızda hızlıca kartınızı kapatın. Her kredi kartını bankanın müşteri hizmetlerini arayarak kolayca kapatabiliyorsunuz! Bu konuda dikkat etmeniz gereken harcama yapılmış ise bankanıza harcama itiraz dilekçesi doldurup göndermeniz gerekiyor. Ayrıca kuytu köşelerde bankamatik kullanmayınız. Akbil gibi dokununca ödeme yapan veya direkt bankacılık hizmetlerini kapatmanız önerilir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin