Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartım Kaç Günde Gelir?

Kredi Kartım Kaç Günde Gelir?

0
Kredi Kartım Kaç Günde Gelir?
kredi kartı başvurusu

Bankalardan kart başvurusu yapan bireyler ; kredi kartım kaç güne gelir, sorusunun yanıtını merak edebilir. Kredi kartım kaç günde gelir şeklindeki tüm soruların yanıtlarını buradan öğrenebilirsiniz. Bildiğiniz gibi ülkemizde bankalardan kart alanların sayısı oldukça fazla. Hemen her 1 kişiye en az 2 kredi kartı düşmesi ile beraber, kredi kartı kullanımı da giderek artmaktadır.

Kredi Kartı Başvurusu

Beklenmedik bir şekilde ortaya masraf çıktığında ya da kişilerin aniden nakit ihtiyaçları ortaya çıktığında aklına gelen ilk durum bankalardır. Çünkü, bankalar tarafından kişilerin ihtiyaçlarına en kısa sürede karşılık verebilmek amacıyla birbirinden farklı kredi paketleri ya da kredi kartı hizmetleri bulunmaktadır. Eğer çok yüksek tutarda bir ihtiyaç söz konusu değilse, kişilerin kredi kartı başvurusu yaparak ihtiyaçlarını karşılamaları daha doğru olacaktır. Ancak, kredi kartları kişilere başvuru sonrasında hemen teslim edilmemektedir. Banka şubelerine istenen evraklar ile birlikte başvuru yapıldığında, ilk olarak banka tarafından incelemeler yapılıp, sizin kredi kartı kullanmaya uygun olup olmadığınız konusunda bir karar verilecektir. Bununla birlikte banka tarafından onay verilirse, ne kadarlık bir limitin sizin açınızdan uygun olacağına karar verilecektir.

Kredi kartı başvurusu yapan kişilerin tüm süreçler göz önünde bulundurulduğu zaman kartlarını teslim almaları için en az 10 gün en fazla da 30 günlük sürenin geçmesi gerektiği bilinmektedir. Bundan dolayı, ödeme yapılacak gün ya da ihtiyaçlar için en son sürenin ne zaman olduğunun, bu süre ile değerlendirilmesi gerekmektedir.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı kullanmaya karar veren kişiler, başvuru işlemleri hakkında araştırma yaparken karşılarına genellikle başvuru evrakları ile ilgili bilgiler çıkacaktır. Bu belgeler, elbette her banka için olmazsa olmazlardan birisidir. Fakat, son dönemlerde bankaların müşterilerine hem daha kısa sürede ulaşabilmek hem de onlara daha kısa sürede hizmet sunabilmek adına, bireysel satış temsilcileri ile özel hizmet sundukları bilinmektedir. Bu hizmet kapsamında, bireysel satış temsilcileri hiçbir gelir belgesine gerek kalmadan sizden bazı formları doldurmanız konusunda yardım isteyecek, sonrasında ise, kredi kartı için yaptığınız başvuru sonucunu size iletecektir. Eğer onay alınmışsa ve banka personelinin de yetkisi bulunuyorsa, size anında kredi kartınız teslim edilecektir.
Yukarıda belirttiğimiz yöntemin dışında, gelir belgesi, nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi ve bankanın istediği ek belgeler hazırlanarak, banka şubeleri üzerinden kredi kartı başvurusu yapılabilecektir. Eğer kredi kartı kullanmaya uygun olup olmadığınızı anlamak istiyorsanız, telefon bankacılığı, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden de kredi kartı için başvuruda bulunabilirsiniz.

Kimler Kredi Kartı Kullanabilir?

Kredi kartı için başvuru yapan kişiler, sadece gelir belgesi şartını tamamladıklarında başvurularına olumlu sonuç alacaklarını düşünmektedirler. Ancak, gelir belgesi tek başına kredi kartı kullanmanız için yeterli olmayacaktır. Gelir belgesi sizin düzenli bir işiniz ve geliriniz olduğunu gösterse de, ne kadarlık süre ile çalıştığınız da banka tarafından önemlidir. Öyle ki, en az 3 aylık çalışma geçmişi olmayan kişilere, banka tarafından kredi kartı sunulmamaktadır. Buna ek olarak, kişilerin bir kredi notuna sahip olması, kredi notlarının da kredi kartı alabilecekleri düzeyde olması son olarak da banka sicillerinde icralık ya da takibe düşen bir borçlarının kaydının bulunmaması gerekmektedir. Bu şartları tamamlayan ve reşit olan her birey, kredi kartı için bankalar ile görüşme yapabilir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin