Kapalı

Kredi Kartı Taksitleri Nasıl Ödenir?

Kredi Kartı Taksitleri Nasıl Ödenir?

Kredi kartı bilinçli kullanımlarda tüketiciler için en avantajlı ödeme araçlarından biridir, kredi kartının sunduğu imkanlar ile birçok indirim ve taksit imkanından yararlanan kişiler ay sonunda sürpriz yaşamamak için harcamalarına dikkat etmelidir. Kredi kartı ile teknoloji, giyim, aksesuar, eğlence gibi pek çok sektörde taksitli alışveriş imkanı mümkün hale geliyor. Şirket, mağaza ve firmaların bankalar ile anlaşmasına göre 9 takside varan ödeme kolaylığı tüketiciler için sağlanıyor. Taksitli alışverişlerden sonra tüketicilerin aklında kredi kartı taksitleri nasıl ödenir sorusu beliriyor.
Taksitli alışveriş yaparak bütçesini rahatlatan kişiler aynı zamanda ihtiyaçlarını da giderebiliyor.

Kredi Kartı Taksit Ödeme Yöntemleri

Kredi kartı ile taksitli veya peşin alışveriş yapan kişiler kart özelliklerine göre puan ve bonus biriktirebiliyor. Puan ve bonus biriktirme avantajı ile kişiler daha çok harcama yapıyor ve harcama dengesi bozulabiliyor. Kredi kartı taksitleri kişilere avantaj sağlasa da ekstre tarihlerinde kişileri korku ve heyecan sarıyor. Harcamalarını aylık gelir oranlarına göre yapan kişiler ise alışverişine kaldığı yerden devam edebiliyor. Kredi kartı taksitleri ödemek kişileri büyük bir yükten kurtarıyor.
Kredi kartı ile taksitli alışverişlerde; alışveriş yapılan tutar kart limitinden düşürülüyor ve istenilen taksit sayısına göre aylara bölünüyor. Üç taksit ile alışveriş yapan tüketicinin borcunu üç ay sonunda ödemiş olması gerekiyor. Hesap kesim tarihinde ise ilk taksit ödemesi banka müşterisinden talep ediliyor.
Kredi kartı taksitleri ödeme yöntemleri ise aşağıda listelenen yöntemlerle gerçekleştirilebiliyor:
• ATM aracılığı ile: Harcama yapılan kredi kartının hesap kesim tarihinden itibaren ödemeleri ATM üzerinden gerçekleştirilmektedir.
• Dijital Bankacılık Kanalları ile: ATM’ye gitmek istemeyen tüketiciler kredi kartı taksitleri ödeme konusunu evden çıkmadan yapabilirler. Çalışılan bankanın mobil uygulamasına giriş yapıldıktan sonra ‘Kredi Kartı Borç Ödeme’ seçilir ve kredi kartı için bir aylık taksit ödenir. Eğer farklı bir banka hesabında para bulunuyor ise o bankanın mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra ‘Başka Kredi Kartı Borç Ödeme’ seçeneği işaretlenir, kredi kartı bilgileri girilir ve belirtilen tutar banka hesabından karşılanır.
Kredi kartı nasıl taksit ödenir konusu oldukça kolay ve hızlı adımlarla yapılabilmektedir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top