Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartı Puanları Yıl Sonunda Siliniyor Mu?

Kredi Kartı Puanları Yıl Sonunda Siliniyor Mu?

0
Kredi Kartı Puanları Yıl Sonunda Siliniyor Mu?
kart puanı harcama

Bankalar müşterilerin kendi bankalarını tercih etmeleri için kredi kartı kampanyaları düzenlemekte hatta müşterilerine kredi kartı ile harcama yapmaları durumunda bonus, puan, para puan, maxi puan gibi yine harcayabilecekleri puan vermektedir. Bireyler ise kredi kartı puanlarını yıl sonuna kadar kullanmak zorunda. Zira bazı bankalar (hepsi değil!) müşterilerin kazandıkları para puanları, yıl sonu bitiminde geri çekmekte ve para puanları sıfırlamakta.

Kredi Kartı Puan Harcama

Çoğu bankalar, müşterilerini kart harcamalarına teşvik yapma amacı ile ilgili tutar karşılığında para puan veya bonus vermektedir. Bir banka 500 TL harcama karşılığında 50 TL para puan verirken, diğer bir banka ise 1000 TL kart harcaması karşılığında 150 TL verebilir. İlgili tutarlar sabit olmayıp, bankanın politikalarına gör belirlenmektedir. Örnek vermek gerekiyorsa şuanda aktif olan (yazıyı okuduğunuzda kampanya bitebilir!)  cepteteb kredi kartı kampanyası. Zira burada 12 ay boyunca 500 TL harcama yapmanız karşılığında size 75 TL bonus veriyor. Aslında bu güzel bir şey ve şahsım adıma diyebilirim 4 yıllık TEB müşterisiyim ve bugüne kadar kazandığım bonus veya para puan miktarı 2000 TL civarı!

Kredi kartına yüklenen bonusları veya para puanları nerelerde harcayabileceğinizi de diğer makalelerde sizlere anlatmıştık.

Cardfinans Para Puanları Nerelerde Kullanılır?

Maximum Puanları Nerelerde Kullanılır?

TEB Bonus Puanları Nerelerde Kullanılır?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi kazandığınız tüm para puanları veya bonus puanlarını hatta chip paranızı harcayabileceğiniz marketler, alışveriş siteleri dahil her detayı bulabilirsiniz.

Kredi Kartı Puanları Ne Zaman Silinir?

Bankalar müşterilere para puanları sunarken, belirtilen tarihler arasında kullanmayı önerir. Cep telefonuna mesaj yolu ile banka mesajı geldiğinde son başvuru tarihi bu kadar, denilen kart kampanyalarında kazanılan para puanlar geçicidir. Genelde chip para, bonus, maksi puan gibi kartlarda süreklilik ön planda. Bunu şekilde açıklayabiliriz;

Teb bonus kartınız var ise banka sizlere şöyle bir mesaj atar: TEB Bonus kartınızla 31 mart’a  kadar bonus üyesi SHELL istasyonlarında ayrı günlerde ve tek seferde yapacağınız 4 üncü 100 TL ve üzeri harcamanıza, 6 ile 16 nisan 2018 tarihinde SHELL de kullanabileceğiniz 25 TL bonus için…. Yazıldığı gibi 6 ile 16 nisan tarihleri arasında deniliyor. Yani sizler son tarih olan 16 nisanı geçerseniz kazandığınız para puan koşulsuz şartsız silinir. Bu gibi banka kampanyalarından kazanılan para puanlar veya bonusların silinebileceğini belirtelim.

Sonuç olarak yazmak istersek; kredi kartı puanları yıl sonu için duruma göre silinmez. Kartınız ile harcama karşılığında kazanılan para puanların silinmediğini belirtelim. (Kart ekstresinde görünen harcamanın karşısında kazanılan bonus para puanlar silinmiyor!)

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin