Kapalı

Kredi Kartı Puanları Ne Zaman Silinir?

kredi kartı

Kredi kartı kullanımı ülkemizde giderek artarken, kart harcaması karşılığında bankalar müşterilerine para bonus veya bonus vermektedir. Bireyler de kazandıkları puanları nasıl harcayacaklarını bilmekte. Ancak bilmeyenler ise kredi kartı puanları ne zaman silinir, sorusuna yanıt aramakta.

Kredi Kartı Puanları Siliniyor Mu?

Banka kredi kartı promosyonlarında sizlerin cep telefonlarına gelen mesajlara göre puanlar silinebilir. Örnek vererek açıklamak istersek; TEB Bonus kredi kartına sahip olan bir birey, banka tarafından mesajla bir kart harcama kampanyasını görür. Harcama sözünüze bonus veya 5 defa ve farklı günlerde en az 100 TL’lik kredi kartı harcamanıza 50 TL bonus; bonus puanları kullanım tarihi mart 2018 şu tarihlerde vs. yazıyor ise ve sizler kampanya şartlarını sağladınız ve bonusu o tarihlerde kullanmadıysanız, sizlerin kredi kartına yüklenen bonuslar geri çekilir yani silinir.

Ancak bunun dışında yapılan bonuslar veya puanlar silinmez. Yani normal günlerde kredi kartı harcaması dahilinde belirli oranlarda kazandığınız bonus puanlar veya para puanlar için bir silinme söz konusu değildir. Zaten banka yetkilileri de konu hakkında açıklama yaparak, kartlarda bulunan para puanlara dokunulmayacağını ve silinme gibi bir ihtimalin olmadığını belirttiler.

Kredi Kartı Puan Harcama

Çoğu bankalar, müşterilerini kart harcamalarına teşvik yapma amacı ile ilgili tutar karşılığında para puan veya bonus vermektedir. Bir banka 500 TL harcama karşılığında 50 TL para puan verirken, diğer bir banka ise 1000 TL kart harcaması karşılığında 150 TL verebilir. İlgili tutarlar sabit olmayıp, bankanın politikalarına gör belirlenmektedir. Örnek vermek gerekiyorsa şuanda aktif olan (yazıyı okuduğunuzda kampanya bitebilir!)  cepteteb kredi kartı kampanyası. Zira burada 12 ay boyunca 500 TL harcama yapmanız karşılığında size 75 TL bonus veriyor. Aslında bu güzel bir şey ve şahsım adıma diyebilirim 4 yıllık TEB müşterisiyim ve bugüne kadar kazandığım bonus veya para puan miktarı 2000 TL civarı!

Kredi kartına yüklenen bonusları veya para puanları nerelerde harcayabileceğinizi de diğer makalelerde sizlere anlatmıştık.

Cardfinans Para Puanları Nerelerde Kullanılır?

Maximum Puanları Nerelerde Kullanılır?

TEB Bonus Puanları Nerelerde Kullanılır?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi kazandığınız tüm para puanları veya bonus puanlarını hatta chip paranızı harcayabileceğiniz marketler, alışveriş siteleri dahil her detayı bulabilirsiniz.

En Fazla Para Puan (Bonus) Veren Kredi Kartı Hangisi?

Kredi kartı borçlarını zamanında ödeyenlere, bankalar bir çok avantaj sunar. Bunlardan biri de harcama sözüne bonus kampanyaları ve kart ile ödemelerde fazladan bonus verilmesi. En avantajlı kredi kartı arasında yapılan araştırmalara göre cepteteb bonus kredi kartı ve teb bonus kartı oldukça ideal düzeyde. Özellikle cepteteb bonus kredi yapmış olduğu kart kampanyaları ile adından fazlası ile söz ettirmeyi başaran nadir bankalar arasında gösterilir.

Kredi kartı kullanımı her ne kadar fazla olsa da, ülkemizde kartı kullanma bilinci henüz tam oturmadı. Bu nedenle bankalar kredi kartı onayında bireylerin maaş veya gelir durumuna bakarak, kredi kartı limiti açar. Asgari ödeme tutarını dahi ödeyemeyen bireylerin mevcut borçları giderek artacağı için bankalar genelde kart başvurularını onaylamaz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top