Kapalı

Kredi Kartı Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Post cihazının bulunduğu tüm alış veriş merkezlerinde ve sanal ortamda para yerine alış veriş yapmamızı sağlayan, sağladığı peşin fiyatına taksitlendirme imkânı, şimdi al sonra öde anlayışı ile insanları cezbeden kredi kart sahibi olmak için banka şubelerine gitmeksizin de sahip olabilirsiniz. . Bu yazımızda şubeye gitmeden kredi kartı online başvuru nasıl yapılır? Hangi yollar izlenir? Gibi sorulara cevap vereceğiz.

Yeni bir kredi karı sahip olmak için istiyorsanız ama banka şubelerine gitmeye vaktiniz yok ise sizin imdadınıza internet bankacılığı yetişiyor. Kredi kartını almak istediğiniz bankanın web sayfasını ziyaret ediyorsunuz ve web sayfasında yer alan kredi kart başvuru bölümüne geliyorsunuz. O bölümde kredi kart başvuru formu bulunmaktadır. O formunda ki soruları doldurup gönderiyorsunuz.

Soru derken öyle ahretlik sorusu falan yok. Adın soyadın, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız, ikametgâh adresiniz ve gelirinizi belirtiyorsunuz o kadar. Doldurmuş olduğunuz form, banka yöneticileri tarafından değerlendiriliyor ve değerlendirme olumlu olduğu zaman kredi kartınız adresinize veya banka şubenize gönderiliyor. Üstelik her hangi bir ücret de talep edilmiyor. Teslim almış olduğunuz yeni kredi kartınızla beraber sadece sizin bildiğiniz geçişi bir şifrede gönderiliyor.

İsterseniz gönderilen şifreyi isterseniz sizin belirleyeceğiniz şifreyi kullanabilirsiniz. Kredi kart başvurusunu isterseniz yine online olarak cep mobil sisteminden de başvurabilirsiniz. Yapacağınız işlem yine aynıdır. Müşteri sicil notunuz iyiyse başvurmuş olduğunuz kredi kartı en geç 10 gün içeresinde elinize ulaşır. Kredi kart online başvurusunu burada öyle bir anlattık ki belki bu yazıyı her okuyan, her kredi kartı başvurusu yapanlara kredi kartı veriyorlar sonucunu çıkarabilirler.

Hemen o konuya da değinelim. Müşteri olarak sizin sicil notunuz sicil piramidinde risk değerinde ise banka size kredi kart başvurusu sonrası olumsuz cevap verebilir. Dediğim gibi banka ile çok ciddi bir sorun yaşamamışsanız kredi kart almada bir sıkıntı yaşamazsınız.

Son olarak kredi kart online başvuru sayesinde bir çok kredi kart sahibi olabilirsiniz. Ama önemli olan çok kartta sahip olmak değil, bakiyesi size yetecek ve harcamalarda aşırıya kaçmayan, bilinçli bir kredi kart kullanıcısı olmak lazım. Cebimizde her an paramız olmadığını düşünürsek, zor kaldığımız durumlarda kullanabileceğimiz bir kredi kartının olması hiç de fena olmaz derim. Yeter ki bilinçli kullanalım yeter.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top