Ana sayfa Banka Haber Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

0
Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Belirlenmiş olan kriterlerin yeterli ölçüde karşılanabilinmesi durumunda banka ve finansal hizmetler bütünü sunmakta olan kurum ve kuruluşlar; talep etmekte olduğunuz kredi kartlarını tarafınıza tahsis etmekte herhangi bir pürüz meydana getirmemekteler. Bu yüzden yaygın olarak sanılanın aksine kredi kartını iptal ettirebilmek; kredi kartı başvurusunu geçmekten çok daha meşakkatli bir süreçten meydanda geliyor.

Yazımızın ilerleyen başlıklarında; kredi kartı hangi yollarla iptal ettirilebilineceği ve bu süreçte hangi adımların takip edilmesi gerektiği ile ilgili önem teşkil etmekte olan unsurları sizlere aktaracağız. Konunun derinliklerine inmeden şu bilgiyi verelim; kredi kartı iptalini iki şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkün.  Bu doğrultuda dilerseniz kartınızın ait olduğu bankanın telefon bankacılığı hizmetleri ile dilerseniz de bizzat şubeye gidip yetkili personel ile talebini paylaşarak kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz.

Telefon Bankacılığı İle Kredi Kartı İptali

Kredi kartınızı bankanızın şubesine gitmeden iptal ettirebilmek için; kartınızın ait olduğu bankanın müşteri destek hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Fakat şu noktaya hazırlıklı olmanızı öneririz; zira telefonda sizinle ilgilenecek olan yetkili müşteri temsilcisi; sizi kararınızdan vazgeçirebilmek adına epeyce dil dökecektir. Kartınızın niteliklerine göre size özel olarak; mil, puan ya da bonus hediyesi teklifinde bulunacaklardır.

Eğer kredi kartınızı iptal ettirmekte kararlıysanız; bu hediyeler ile ilgilenmediğinizi belirtip, en kısa zaman zarfı içerisinde kredi kartınızın iptal işlemleri başlatmasını belirtiniz. Görüşmelerin kayıt altına alınması itibari ile de, bu talep karşısında yetkili personel; en geç 7 mesai günü içerisinde kredi kartınızın iptal işlemlerini başlatmakla mükelleftir.

Banka Şubesinden Kredi Kartı İptali

Kredi kartınızı bizzat şubeye başvuru gerçekleştirerek iptal ettirmeyi tercih ediyorsanız, kredi kartınızın ait olduğu bankanın herhangi bir şubesine giderek bu konuda yardım alabilirsiniz. Bankadaki yetkili personel sizden kredi kartı iptali ile ilgili bir dilekçe yazmanız talep edecektir. Kredi kartınızın iptal talebini belirtmekte olan dilekçenizi bankaya teslim etmenizden en geç 7 mesai günü içerisinde kredi kartınızın iptaline yönelik işlemleri başlatmakla sorumludur.

Kredi Kartımın Borcu Varken İptal Edebilmem Mümkün Mü?

Kredi kartının resmi işlemler başlatılarak iptal edilme sürecine tabii tutulabilmesi için; kredi kartınıza ait herhangi bir borç mevcudiyeti bulunmamalıdır. Taksitleri devam etmekte olan ödemeleriniz varsa bu taksitlerin mevcut borcunu toplu olarak kapatarak kredi kartınızı iptal edebilmeniz mümkün.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin