Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartı Nakite Çevirme

Kredi Kartı Nakite Çevirme

0
Kredi Kartı Nakite Çevirme
kredi kartı nakit avans

Kredi kartı kullananlar veya ilk kez kullanmak isteyenlerin akıllarında ; kredi kartı limitimin tamamını nakite çevirme işlemlerinin nasıl yapıldığını merek edebilirler. Söz konusu kredi kartı nakite çevirme işlemlerinin var olduğunu söyleyebiliriz. Zira öyle anlar geliyor ki, nakit avansı çektikten sonra kredi kartı içinde bulunan kalan limitlerin de nakite çevirme işlemlerini yapmak zorunda kalabiliyor. Buna en basit örnek pos cihazı olmayan bir ilçede veya kasabada, üzerinizde nakit paranın olmaması ve hali ile arayış içinde olmanız.

Kredi kartı nakite çevirme 2017-2018

Bankaların hemen hepsinde bankacılık ürünleri arasında en önemlisi krediler ve kredi kartları gelmektedir. Bir müşteri bankanın kredi kartına müracaat ettiğinde (kredi kartı başvurusu) kişinin kredi notuna göre belirli bir limit bırakılıyor karta. Bu limitin genelde %30 una kadar da nakit avans limiti veriliyor. Yani 3.000 TL’lik kredi kartı limitinizde nakit çekim miktarı 900 TL gibi olabilir. Sizler bu nakit avansı çektiğinizde faiz oranları günlük olarak hatta bazı bankalarda aylık olarak işleme alınır. Bu yüzden çekeceğiniz nakit avans miktarı çok ise sizlere önerimiz kesinlikle taksitli nakit avans yönünde kararınızı vermeniz.

Nakit avans nasıl çekilir, sorusuna yanıtımızı da yandaki konu üzerinden öğrenebilirsiniz. Nakit avansı bankaların müşterilerine sunmasının asıl amacı, bankaların karına kar katmalarıdır. Normal şartlardaki faiz oranlarına aksine nakit avans faiz oranları daha da yüksektir. Nakit avans hesaplama konusunda tüm bankaların hesaplamalarını bir sonraki konumuzda bulabilirsiniz.

Şahısların büyük çoğunluğu, kredi kartı nakite çevirme konusunda bilgiye ihtiyaç duymaktadır. Genelde nakite çeviren yerler fazla olmakla beraber işinizi görecek düzeydeki miktarlarda komisyon oranlarına fazla dikkat etmenizde yarar olacaktır. Genelde bazı kişiler veya esnaflar, kredi kartını nakit çekim yaptıklarında veya diğer adı ile kredi kartı kırdırma işlemlerinde komisyon olarak %5 hatta bazı durumlarda %10’a kadar çıkabiliyor. Örnek bir hesaplama yapmak istersek, kuyumcuya gittiniz ve kredi kartımdan 1000 TL çekeceğim demeniz sonrasında, kuyumcu sizlerden 50 TL işlem ücreti talep edebilir. Eğer kesilen miktar sizler için önemsiz bir tutar ise kabul ederek nakit çekim yapabilir ve ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Ancak bankalardan nakit avans çektiğinizde veya limitiniz var ise faiz oranlarının %2,00 ye yakın olduğunu belirtelim.

Kredi kartı nakite nasıl açılır?

Nakit çekim işlemlerinizi bankanın atmleri üzerinden yapılır. Kredi kartınızı bankamatik yuvasına bıraktıktan sonra kart şifresini girip, genelde sağ tarafta bulunan nakit çekim veya taksitli nakit avans linklerinden birine tıklayarak işlemi yapabilirsiniz. Bu yüzden yüksek çekimlerde önerimiz kesinlikle kredi kartı nakite taksit olarak yapmanız.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin