Kapalı

Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

kredi kartı limit belirleme

Kredi Kartı Kullanımı

Bankalar tarafından müşterilerinin nakit taşımalarını gerektirmeden kolayca alışveriş yapabilmeleri için kredi kartı verilmektedir. Bu kredi kartları günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kredi kartları genellikle temel gıda, elektronik, akaryakıt alımında kullanılmaktadır. Kredi kartları alışverişte taksit imkanı sağladığı için yaygın olarak kullanılır. Müşteriler elindeki nakit parayı kullanmaktansa kredi kartına taksit yaptırmayı daha çok tercih etmektedir.

Kredi Kartı Limitleri

Bankalar müşterilerine vermiş oldukları kredi kartlarının limitlerini müşterin gelir durumuna göre belirlemektedir.

Kredi Kartı Limitleri Artışı

Müşteriler kredi kartı limit artışlarını bankaların müşteri hizmetlerine ve banka şubelerine şahsen giderek gelir belgesi ibraz etmek suretiyle artırabilmektedirler. Kredi kartı limit artışı genellikle ticaretle uğraşan iş yerleri tarafında talep edilmektedir. Bu iş yerleri yapmış oldukları bütün mal alışverişlerini yüksek limitli kredi kartları ile yapmaktadırlar.

 

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top